Kızına Kavuşana Kadar Yürüyecek - Son Dakika

Kızına Kavuşana Kadar Yürüyecek

Kızına Kavuşana Kadar Yürüyecek
Son Güncelleme: 12.01.2012 11:19

odrum İlçesinde bir kişi, dokuz yıl önce boşandığı eşi Özlem Sofuoğlu'nun yurt dışına kaçırdığını ileri sürdüğü o zaman 1 yaşında olan kızı Aylin'i görmek için 12 gün önce başlattığı İsviçre yürüyüşünde İzmir'e geldi.

odrum İlçesinde bir kişi, dokuz yıl önce boşandığı eşi Özlem Sofuoğlu'nun yurt dışına kaçırdığını ileri sürdüğü o zaman 1 yaşında olan kızı Aylin'i görmek için 12 gün önce başlattığı İsviçre yürüyüşünde İzmir'e geldi. Sırtındaki kızının fotoğrafıyla Konak Saat Kulesi'nin önüne gelen Mustafa Yılmaz, 9 yıldır kızını göremediğini söyledi.

Yat ustası olarak çalışan Mustafa Yılmaz, İstanbul 1. Aile Mahkemesi'ndeki boşanma davasında velayetin annesine verildiğini, ayda 1 kez kızını görme hakkı olduğunu ancak yurt dışında olması nedeniyle kızını 9 yıldır göremediğini anlattı. Kızının pasaport çıkışlarından ABD'de olduğunu öğrendiğini belirten Mustafa Yılmaz, şöyle konuştu: "Mahkeme lehime karar vermesine rağmen anne burada olmadığı için kızıma kavuşamıyorum. Bana boşanma davası açan eşim mahkeme kararına uymadı. Sırtımda, dünya kadar dosya

var. İçişleri ve Dışişleri Bakanlığı da dahil olmak üzere her yere başvurdum. Yaptığım tüm yasal müracaatlardan hiçbir sonuç çıkmadı. Son çare olarak İsviçre'ye yürüyüp Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracağım."

Kızına kavuşmak için yürümeye devam edeceğini ve 3 ay içinde Kapıkule Sınır Kapısı'na ulaşmayı oradan İsviçre'ye yürümeyi hedeflediğini söyleyen Yılmaz, "Kızımın babasız büyüdüğünü düşündükçe çıldırıyorum. Artık yeter kızıma kavuşuncaya kadar yürüyeceğim" dedi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kızına Kavuşana Kadar Yürüyecek - Son Dakika


Advertisement