Kızkalesi'nde bayram yoğunluğu - Son Dakika

Kızkalesi'nde bayram yoğunluğu

03.08.2020 11:20
Kızkalesi'nde bayram yoğunluğu, System.String[]

MERSİN'de, son yılların en kalabalık bayramının yaşandığı turizm bölgesi Kızkalesi'nde, araç yoğunluğu da arttı.

MERSİN'de, son yılların en kalabalık bayramının yaşandığı turizm bölgesi Kızkalesi'nde, araç yoğunluğu da arttı. Yoğunluk meydana gelen saatlerde Kızkalesi'nin kavşağı kapatıldı.

Erdemli ilçesinde bulunan ve UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan turizm merkezi Kızkalesi'nde, Kurban Bayramı tatilinde binlerce misafir ağırlandı. Bölgeye rezervasyonsuz gelen bazı tatilciler, girişte kalırken, bazı tatilciler de geceyi araçlarında geçirdi. Bu nedenle değişik saatlerde D-400 yolunda karşılıklı olarak yoğunluk oldu, emniyet şeritleri ihlal edildi. Yoğunluğun yaşandığı saatlerde Kızkalesi'nin kavşağı kapatıldı.Kızkalesi Mahallesi'nin muhtarı Murat Kale, kış aylarında nüfusu 3 bin olan Kızkalesi'nin yaz aylarında 50 bine ulaştığını belirterek, "Özellikle bayramda nüfus daha da artıyor. D-400 yolu maalesef şu an trafik yoğunluğuna cevap verememekte. Bu sorunu her yıl yaşamaktayız. Özellikle Kızkalesi'nin içerisindeki döner kavşak trafik tarafından kapatıldı. Kızkalesi'ne araçla giriş ve çıkış şu an yasak. Çeşmeli-Kızkalesi arasındaki yolun bir an önce yapılması gerekiyor" dedi.


Kızkalesi'nde bayram yoğunluğu
Kızkalesi'nde bayram yoğunluğu
Kızkalesi'nde bayram yoğunluğu
Kızkalesi'nde bayram yoğunluğu
Kızkalesi'nde bayram yoğunluğu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kızkalesi'nde bayram yoğunluğu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Sahte içki faciasının vahametini gözler önüne seren olay! Çay termosuyla alkol satıyormuş Paşinyan'dan gerilimi artıracak çıkış: Dağlık Karabağ'a Rus barış gücünün yerleştirilmesine razıyız Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Geri sayım başladı! Koronavirüs aşısında kasım sonu itibarıyla sonuç alınabilir Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi