Son Dakika Haberleri: KKTC'de Yakalanan 2 FETÖ Üyesi Türkiye'ye İade Edildi

KKTC'de Yakalanan 2 FETÖ Üyesi Türkiye'ye İade Edildi

2 ay önce

Emniyet Genel Müdürlüğü, FETÖ/PDY üyeliği suçundan haklarında yakalama kararı bulunan iki kişinin KKTC'den getirildiğini ve adli makamlara teslim edildiğini açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan haklarında yakalama kararı bulunan şahısların KKTC-Ercan Havaalanından alınarak ilgili birimlere teslim edildiğini duyurdu.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan haklarında çıkan yakalama emirlerine istinaden adli makamlarımız tarafından aranmakta olan Y.Ç ve A.A isimli şahısların KKTC'de oldukları tespit edildi.

"ÜLKEMİZE GETİRİLDİ VE İLGİLİ BİRİMLERE TESLİM EDİLDİ"

Bu kapsamda, ilgili birimler nezdinde adı geçen şahısların Ülkemize sınır dışı edilmeleri hususunda gerekli çalışmalar tamamlanmış olup, mezkur şahıslar 16.02.2019 tarihinde İnterpol-Europol Daire Başkanlığı personeli refakatinde KKTC-Ercan Havaalanından alınarak ülkemize getirildi ve ilgili birimlere teslim edildi.

Türk Polis Teşkilatı olarak vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla, ülke genelindeki terörle mücadele faaliyetlerinin yanı sıra, bölgesel ve uluslararası polis işbirliği faaliyetleri kapsamında yürütülen çalışmalarımızı yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz."
Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Sinan Akçıl'ın Eşi Burcu Kıratlı'dan Tesettürlü Fotoğraf! En Çok Borcu Olan Belediyeler Belli Oldu