KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın Ölümü - Son Dakika

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın Ölümü

19.01.2012 11:40
KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın Ölümü, System.String[]

Mersin Üniversitesi (MEÜ), KKTC kurucu cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın vefatı nedeniyle üzüntülü olduklarını bildirdi.

Mersin Üniversitesi (MEÜ), KKTC kurucu cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın vefatı nedeniyle üzüntülü olduklarını bildirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, Denktaş'ın ölümünün tüm yurtta ve dünyada olduğu gibi üniversite camiasında da büyük bir üzüntü yarattığı belirtildi.

Denktaş'ın 14 Şubat 2005 tarihinde MEÜ'ye geldiği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kendisine verilen 'Mersin Üniversitesi Onur Doktoru' unvanı ile üniversitemizin değerli bir mensubu olan Sayın Denktaş, hayatını milli Kıbrıs davasına adamış, bu uğurda büyük fedakarlıklar göstermiş, Kuzey Kıbrıs'ı bağımsız devlet yapısına ulaştırmış büyük bir devlet adamı ve çok önemli bir şahsiyetti.

Son derece değerli bir mensubunu yitirmiş olmanın büyük hüznüyle, Sayın Rauf Raif Denktaş'a tanrıdan rahmet, yakınlarına, ailesine ve ulusumuza baş sağlığı diliyoruz."

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın Ölümü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Adana'da, morgda cenaze bekleyen çiftin otomobilindeki külçe altınlar çalındı Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Künefeyi çikolata ile buluşturan usta, talebe yetişemiyor