KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Amcaoğlu Açıklaması - Son Dakika

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Amcaoğlu Açıklaması

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Türkiye'de tarımsal alanda yapılan çalışmaları yakından izlediklerini söyledi.

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Türkiye'de tarımsal alanda yapılan çalışmaları yakından izlediklerini söyledi.


Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz'ün davetlisi olarak çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman'a gelen (KKTC) Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu ile Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucu Rektörü İşadamı Dr. İrfan Suat Günsel ve beraberindeki heyet, Adıyaman Üniversitesi Kampüsü'nde incelemelerde bulundu, daha sonra ildeki tarımsal yatırımlar ile çalışmaları yerinde inceledi.


VETAL Şirketine ait Türkiye'deki tek aşı fabrikasını ve şirkete ait besi çiftliklerini gezen Amcaoğlu, VETAL Şirketinin Kurucusu Abdullah Tutak'tan besicilik tesisleri ve Aşı Fabrikası hakkında bilgiler aldı.


"Türkiye'de tarımsal alanda yapılan çalışmaları yakından izliyoruz" diyen Amcaoğlu, iki ülke ve Adıyaman ile gelecekte güzel projeler gerçekleştireceklerine inandıklarını belirtti. Amcaoğlu, şunları söyledi:


"Türkiye'deki tek hayvansal aşı fabrikasının Adıyaman'da olması büyük bir şans. Hayvancılık anlamında özellikle canlı et hayvancılığı konusunda ciddi yatırımların olduğunu gördüm. KKTC'de kendi bakanlığımla ilgili yatırımları geziyoruz. Bu konuda Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Gündüz'ün bizleri davet etmesi faydalı görüşmelerin gerçekleşmesine ve iki ülke arasındaki yatırımların gerçekleşmesine vesile olacaktır. Gelecekte proje ve yatırımlar anlamında gelişmeler olacağına inanıyorum. "


Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz de Amcaoğlu'na Adıyaman Üniversitesi Teknoloji Fakültesinin yaptığı güneş enerjili araçları ve güneş enerjisi yatırımları hakkında bilgi verdiklerini, Amcaoğlu'nun üniversite ve GAP İdaresiyle ortaklaşa yapılan organik bağcılık ve bodur meyvecilik alanındaki çalışmaları yerinde görüldüğünü, gelecekte güzel projeleri ortaklaşa yapabileceklerini düşündüklerini söyledi.


- ADIYAMAN

YORUMLAR

Son Dakika

23:53 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yanıt verdi: Ayasofya Camii'nin ismi değişecek mi? 22:56 LGS sınavına giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu 22:56 Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu vatandaşı azarladı: Terbiyesizlik yapma lan 21:48 Şeyma Subaşı'nın fiziğini sergilediği paylaşımlarına beğeni yağıyor 20:57 Kalın'dan UNESCO'ya sert yanıt: Ayasofya cami olunca neden 'dünya mirası' statüsünü kaybedecek? 20:32 Duygu Özaslan, "Kilo aldı" eleştirilerine pembe bikinili pozla yanıt verdi 19:14 Ayasofya'nın cami olması Trump'ın rakibi Joe Biden'ı da rahatsız etti: Erdoğan kararından dönmeli 18:58 Tuzla İçmeler Marmaray Durağı'nda bir kişi intihar etti 18:45 Otopside boynunda ip izine rastlanan 6 yaşındaki kızın annesinin feryadı yürekleri dağladı 17:16 Ayasofya kararı Yunanistan'ı çıldırttı! Atatürk'ün Selanik'teki evi için iğrenç teklif 16:42 Testi pozitif çıkan yolcuyla temas ettiği için karantinaya alınan otobüs şoförü, canına kıydı 15:37 Francesca Cipriani'den Can Yaman itirafı: Bütün gece bana kur yaptı, sonra da bana cevap vermedi 14:14 Rus genç kız dalış yaparken fark etti, denizden çıkan şeye kimse inanamadı 14:06 Emekli hakim, tramvayda 15 yaşındaki kızların fotoğrafını çekerken yakalandı 13:55 Tatil yapan eşi ve kayınvalidesini ziyarete giden adam, çıkan tartışmada anne-kızı öldürdü