Son Dakika Haberleri: Oturma İzni Bile Olmayan Müdireye Vatandaşlık Verilmesi KKTC'yi Karıştırdı!

Oturma İzni Bile Olmayan Müdireye Vatandaşlık Verilmesi KKTC'yi Karıştırdı!

13 ay önce

KKTC Bakanlar kurulunun, oturma izni bile olmayan insan kaynakları müdiresine vatandaşlık vermesi adayı karıştırdı. Muhalefet, "Sevgiliye vatandaşlık mı hediye edilir?" diyerek tepki gösterdi.

Oturma İzni Bile Olmayan Müdireye Vatandaşlık Verilmesi KKTC'yi Karıştırdı!, System.String[]

18 Eylül'de toplanan KKTC Bakanlar kurulunun aldığı kararla, çoğu 1974'ten sonra adaya giden Türkiyelilerin yıllar önce adada doğan çocukları olmak üzere 57 kişiye vatandaşlık verilmesine karar verildi.

OTURMA İZNİ BİLE OLMAYAN İSME VATANDAŞLIK

Ancak vatandaşlık verilenlerden biri İstanbul'da ikamet eden özel bir şirkette insan kaynakları müdiresi Şennur Gülbudak'tı. Gülbudak tatil için adaya zaman zaman gitse de burada uzun süre hiç kalmamıştı. Oturma izni dahi almayan Gülbudak, adaya sadece turistik amaçlı gelip gitmişti. Bunun ortaya çıkmasıyla da adada ortalık karıştı.

"SEVGİLİYE VATANDAŞLIK MI HEDİYE EDİLİR?" TEPKİSİ

Muhalefet partileri başta olmak üzere adada doğup hâlâ KKTC vatandaşı olamayanlar duruma isyan ederek,"Bu vatandaşlık işlemi torpil dışında nasıl açıklanabilir. Adada doğup 25 yaşına gelen gençlerin tamamı vatandaşlığa layık görülmemişken turist vizesiyle adaya gelip giden birine vatandaşlık verilmesi çok garip. Sevgiliye vatandaşlık mı hediye edilir? Gül al, ev al, yüzük al da vatandaşlık hediye etmek ne demek?" iddialarında bulundular.

Vatandaş ve muhalefet partilerinin bu tepkisine ise iktidardaki Ulusal Birlik Partisi (UBP)- Demokrat Parti (DP) cephesinden henüz yanıt verilmiş değil.
Mısır Hasadı Yapan Çiftçinin Biçerdöveri, 8 Metrelik Obruğa Saplandı Liverpool'un Yıldızı Salah'ın Sakatlığı Formasını Çıkarmasıyla Görüntülendi

Yeni Havalimanı'na İniş Yapan İlk Yolcu Uçağı Türk Hava Yolları Oldu