Kmtso Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Kurtul: "İlk Kez Kadın Meclisimizi Topladık" - Son Dakika

Kmtso Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Kurtul: "İlk Kez Kadın Meclisimizi Topladık"

11.01.2012 18:20
Kmtso Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Kurtul:

(KMTSO) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nazlı Ceylan Kurtul, ilk kez kadın meclisini toplamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası

(KMTSO) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nazlı Ceylan Kurtul, ilk kez kadın meclisini toplamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Kurtul, KMTSO'da ilk kez düzenlenen Kadın Girişimciler Kurulu ilk meclis toplantısında yaptığı konuşmada, kadın girişimci sayısının artması için çaba gösterdiklerini söyledi.

Kadınların her alanda aktif bir şekilde görev alması gerektiğine dikkati çeken Kurtul, kadın girişimci sayısını artırmak için bir taraftan proje geliştirdiklerini, bir başka taraftan ise eksik olan bazı altyapıları gerçekleştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Kurtul, şöyle konuştu:

"Bu zaman kadar bir çok proje gerçekleştirdik. Bu sayede çok sayıda kadın girimci önemli başarılar elde etti. Aramızda çok başarılı olmuş girişimci kadınlarımız var. Çok sayıda kendi işini kurmuş ve erkeklerin hakim olduğu sektörlerde söz sahibi hale gelen kadınlarımız var. Protokolden de destek alıyoruz. Valimiz, belediye başkanımız, oda başkanımız ve rektörümüz de bizleri destekliyor. İlk kez kadın meclisimizi topladık. Sayımız her geçen gün artıyor. Cesur donanımlı çok sayıda kadın girişimci var. Ama tabi ki iş dünyasında daha da çok kadının kendine yer bulmasını istiyoruz.

Şimdi de kadınlarımızın ciddi bir biçimde faydalanacağı 'Kadın Konağı', odamız tarafından alındı ve bize verildi. Yapılacak olan projemizle bu konak restore edilecek ve bir merkez haline gelecek. Burada kadınlarımız stant açacaklar ve bizler de cesaretli kadınlarımıza koçluk yaparak onları destekleyeceğiz."

Kültür Üniversitesi öğretim görevlisi Ömer Gider ise kadın meclisi üyelerine girişimcilik, satış pazarlama, motivasyon konularında bir sunum yaptı.

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kmtso Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Kurtul: 'İlk Kez Kadın Meclisimizi Topladık' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali 00:28 Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından 00:01 Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından "Help Turkey" etiketiyle 2 milyona yakın tweet atıldı Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar 23:17 Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar
Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu 22:59 Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu Arkadaşlarıyla pikniğe giden genç kadın kazara vurularak öldü 21:56 Arkadaşlarıyla pikniğe giden genç kadın kazara vurularak öldü Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı 20:21 Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı
Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi 19:10 Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi Konya'da katledilen 7 kişilik ailenin akrabası etnik provokasyonlara yanıt verdi: Kimse bizi ayıramaz 17:45 Konya'da katledilen 7 kişilik ailenin akrabası etnik provokasyonlara yanıt verdi: Kimse bizi ayıramaz
Advertisement