Ko-Mek Karamürsel İlçe Sergisi Sarılara Büründü - Son Dakika

Ko-Mek Karamürsel İlçe Sergisi Sarılara Büründü

03.05.2018 16:12
Ko-Mek Karamürsel İlçe Sergisi Sarılara Büründü, System.String[]

Açılışa katılan Başkan Karaosmanoğlu, KO-MEK'in eğitim kurumu kimliğinin yanı sıra, aynı zamanda bir sağlık merkezi olduğunu söyledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, sergi açılışlarına Karamürsel ile devam etti. "KO-MEK'te Gönülden Renkler" temasında, sarı rengi seçen ve bir yıllık emeğin gözler önüne serildiği ilçe sergisinin açılışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sergi açılışına katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KO-MEK'in, eğitim kurumu kimliğinin yanı sıra, buraya katılan vatandaşlar için adeta bir sağlık merkezi olduğunu söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, "Kurslara katılan hanımefendiler bana, burada sağlıklarına kavuştuklarını, dertlerini, sıkıntılarını unuttuklarını söylüyorlar. 'Derde derman buluyoruz' diyorlar" şeklinde konuştu.

DR. SENAİ DEMİRCİ SÖYLEŞİSİ İLGİYLE İZLENDİ

Karamürsel İlçe Sergisi açılışı için Karamürsel Kültür Merkezi önünde tören düzenlendi. Açılış öncesinde Dr. Senai Demirci "Sabır ve Hoşgörü" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Konuşmasında yaklaşan anneler gününe atıfta bulunan Dr. Senai Demirci, kendi annesiyle ilgili anlattığı anıyla dinleyenlere duygusal anlar yaşattı. Bir çocuk için anne kavramının büyük önem taşıdığını söyleyen Dr. Demirci, "Annesiz büyüyen bir çocuk yemek seçmeyi bile bilmez. O nedenle çocuğunuz yemek seçiyorsa ve şımarıyorsa bırakın şımarsın. Bir anne için en önemli eseri, yetiştirdiği çocuğudur" dedi.

15 TEMMUZ ŞEHİT AİLELERİNİN ONURLU SESSİZLİĞİ

Dr. Senai Demirci konuşmasında, yaptığı programlarda tanıştığı 15 Temmuz şehit anne ve babaları ile ilgili yaşadıklarını anlattı. 15 yaşında şehit olan Mahir'in annesi ve yine oğlunu şehit veren 70 yaşındaki Bayram amcayı anlatan Dr. Senai Demirci, "Bu insanlar evlatlarını kaybettiklerinde ağladılar ama sessizce ağladılar. Çünkü sünnetin o olduğunu biliyorlardı. Bizler bugün bu insanların sabrı, şükrü ve onurlu sessizliğiyle ayaktayız ve geleceğe dair ümitlerimiz var" dedi.

İLÇE PROTOKOLÜ KURSİYERLERİN YANINDA OLDU

Öte yandan, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu'nun alana gelmesiyle, Karamürsel İlçe Sergisi'nin açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törene Başkan İbrahim Karaosmanoğlu'nun yanı sıra, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, ilçe protokolü, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İŞARET DİLİYLE ORDU MARŞI

Törende KO-MEK İşaret Dili Kursiyerleri muhteşem bir gösteri yaptı. Sahneye gelen kursiyerler 'Ordu Marşı'nı sergiledi. Kursiyerler adına konuşmayı ise Antalya'dan KO-MEK'e katılmak için gelen Aşçılık ve Pastacılık kursiyeri Pınar Kılıç yaptı. "Öğrendiklerimle gelecek hedeflerim gelişiyor" diyen Pınar Kılıç, "KO-MEK sayesinde ileride iyi bir aşçı ve pastacı olacağıma inanıyorum. Bize bu imkânı sağlayan Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'na teşekkür ediyorum" dedi.

BAŞKAN YILDIRIM'DAN TEŞEKKÜR

Törende konuşan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, halk üniversitesi olan KO-MEK'i Karamürsel'e kazandıran Başkan İbrahim Karaosmanoğlu'na ve bu kurslara katılan vatandaşlara teşekkür etti. İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ise KO-MEK kurslarıyla binlerce insanın eğitim aldığını belirterek "Kente eğitim hizmeti sunan, eğitim mücadelesi veren Başkan İbrahim Karaosmanoğlu'na Karamürselliler adına teşekkür ediyorum" dedi.

ŞÜKRÜN EN GÜZELİ PAYLAŞMAKTIR

Törende son konuşmayı yapan Başkan Karaosmanoğlu sözlerine şükrün önemine değinerek başladı. "Ne kadar paylaşırsak yüce yaratıcı da, o kadar arttırır. Yüce yaradan, Kur'an'da 'Şükrederseniz, arttıracağım' diyor. Şükrün en güzeli ise paylaşmaktır" dedi.

KO-MEK BİR SAĞLIK MERKEZİDİR

Başkan Karaosmanoğlu KO-MEK'in özellikle hanımlar için önemli bir yeri olduğuna dikkat çekti. KO-MEK'in eğitim kurumu kimliğinin yanı sıra, buraya katılan vatandaşlar için adeta bir Sağlık Merkezi olduğunu kaydeden Başkan Karaosmanoğlu, "Bu kurslara katılan hanımefendiler bana, burada sağlıklarına kavuştuklarını, dertlerini, sıkıntılarını unuttuklarını söylüyorlar. 'Derde derman buluyoruz' diyorlar" şeklinde konuştu.

KURSLARA KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Öğrenmenin yaşı olmadığını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, "Kendimizi geliştirmemiz lazım. Olduğumuz yerde duramayız. Ben bu güzel eğitim yuvamızdaki tüm öğretmenlere, yöneticilere teşekkür ediyorum. Ancak en büyük teşekkürüm bu kurslara katılan hemşehrilerimedir. Emeğinize, gönlünüze sağlık" dedi. Konuşmanın ardından her ilçe sergi açılışında olduğu gibi kısa bir süre sonra evlenecek olan KO-MEK kursiyerine, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu tarafından bohçası verildi. Kursiyer Aynur Gökkün de iğne oyasından yaptığı eseri Başkan Karaosmanoğlu'na hediye etti.

KURSİYERLERİ KUTLADI

Başkan Karaosmanoğlu daha sonra protokol ve kursiyerlerle birlikte kurdeleyi keserek sergi açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezen ve el emeği göz nuru eserleri inceleyen Başkan Karaosmanoğlu kursiyerleri kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Ko-Mek Karamürsel İlçe Sergisi Sarılara Büründü

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ko-Mek Karamürsel İlçe Sergisi Sarılara Büründü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Juventus, Napoli'yi 2-0 yenerek İtalya Super Kupası'nın sahibi oldu G.Saray'ın gündemindeki İrfan Can, Arda Turan'ın paylaşımını beğendi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Biden, başkan olarak ilk belgelerini imzaladı Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı