KOBİ'lerin İhtiyacına Uygun İki Yeni Projektör Serisi - Son Dakika

KOBİ'lerin İhtiyacına Uygun İki Yeni Projektör Serisi

07.09.2012 14:42
KOBİ'lerin İhtiyacına Uygun İki Yeni Projektör Serisi, System.String[]

Sony küçük ofislerde, kurum veya eğitim ortamlarındaki uygulamalar için ideal olan iki yeni projektör serisini duyurdu.

Sony şık görünümü, kompakt boyutu, uygun fiyat ve eko özellikleri bir araya getirerek, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin ofis ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarladığı E ve D Serisi yeni projektörlerini kurumların beğenisine sunuyor.

Yeni seriden ilki VPL-D100, KOBİ ve kurumsal pazarın, diğeri VPL-E200 ise eğitim pazarının ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlandı. Her iki seri de enerji tüketimini azaltan ve kullanım ömrünü uzatan kullanışlı eko-bilinçli özellikler ile donatıldı. Bu ayrıcalıkları, yeni Sony projektörleri tüm kullanıcılar için daha verimli ve düşük maliyetli kılıyor.

Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. Kanal Yöneticisi Altan Özoğul, yeni E ve D Serisi projektörlerin özellik bakımından zengin, neredeyse her türlü işletme ve eğitim ortamında kullanılabilecek güvenilir, çok yönlü ürünler olduğunun altını çizdiği konuşmasında, "Yeni Sony E ve D Serisi projektörleri, öncelikli olarak ekolojik ve ekonomik açıdan kullanıcı dostu olmalarına odaklanarak tasarladık. Kurumların çok fazla enerji tüketimi gerektirmeyen bir cihaz kullandıklarının bilincinde olarak verimli ve etkili bir şekilde çalışmalarına yardımcı olacağımıza inanıyoruz" dedi.

Otomatik Lamba Karartma ile yüzde 30'a kadar parlaklık azaltmak mümkün

Her iki projektörün ortak özellikleri arasında projektörün akıllıca bir şekilde statik sinyal ile beslenecek şekilde bırakılıp bırakılmadığını algılamasını sağlayan Otomatik Lamba Karartma işlevi bulunuyor. Statik bir sinyal algılandığında lamba, kullanıcı tarafından ayarlanmış belirli zaman aralıklarında orijinal parlaklığının yüzde 30'u oranında karartılabiliyor. Yeni bir sinyal gönderildiğinde, projektör hemen tam parlaklığına geri dönüyor.

Otomatik Parlaklık Ayarlama ile gereksiz güç tüketimi önleniyor

Gereksiz güç tüketimini önlemek için yeni projektörlerde Otomatik Parlaklık Ayarlama İşlevi bulunuyor. Bu işlev ile lamba çıkışı parlaklığı otomatik olarak yansıtılan görüntünün parlaklığına bağlı olarak ayarlanıyor. Örneğin, yüksek parlaklık gerektirmeyen daha koyu görüntüler gösterilirken lamba çıkışı azalıyor.

Eco Mode ile güç kontrolünüz altında

Tüm projektörlerdeki Eco Mode işlevi kullanıcıların, yüksek, standart ve düşük olmak üzere üç parlaklık modu arasında geçiş yapmasını sağlayarak, projektörün güç tüketimini kontrol etmelerine izin veriyor. Bu mod, lambanın ve projektörün kullanım ömrünü artırıyor. Ayrıca, Sony, lambanın buğulanmasını azaltmaya yönelik yeni ince ayarlı soğutma sistemini uygulayarak, seçili lamba moduna bağlı lamba ömrünü yaklaşık 7.000 saate çıkarıyor. Yeni Görüntü Kapatma işlevi de güç tüketimini yüzde 30 azaltarak bütçe ve lamba kullanım saati tasarrufu yapmanızı sağlıyor. Ayrıca, güç tüketimini artıran ve zaman alıcı olabilen gücü tamamen kapatma ve açma işlemini de gerçekleştirmeye gerek kalmıyor.

12 bit 3D dijital gama düzeltmesi

Yeni modeller daha az parazitli ve daha yumuşak geçişli görüntüler için 12 bit 3D dijital gama düzeltmesi de sunuyor. Tüm modeller, yüksek görüntü kalitesi, önemli derecede daha parlak görüntüler, daha fazla verimlilik, daha iyi kontrast, tutarlı renk kararlılığı, daha uzun dayanıklılık ve kullanılabilirlik sunmak için 3LCD projektör sistemleriyle birlikte Sony'nin yeni nesil inorganik panelleri BrightEra'yı kullanıyor.

İhtiyaçlara özel çözüm ve teknolojiler

E200 Serisi'nde yer alan modellerin tümü 16 W hoparlör, 2xRGB, HDMI, S-Video, RS-232C, RJ-45, mikrofon girişi ve isteğe bağlı kablosuz özellikleri dahil olmak üzere tüm standart özelliklere sahip.

LAN (kablolu) ağ aracılığıyla birden fazla projektör uzaktan kontrol edilebiliyor. Ayrıca kullanıcılar sinyal kablolarına gerek kalmadan, kablolu LAN veya kablosuz ağ aracılığıyla görüntüleri kablosuz olarak yansıtabiliyor. Her iki uygulamada da kablosuz bağlantı için isteğe bağlı IFU-WLM3 kablosuz USB donanım aksesuarı gerekiyor.

Sony'nin yeni D100 serisi içinden KOBİ ve kurumsal pazarı hedef alan modelleri olan VPL-DX120 ve VPL-DX140, standart olarak 1X RGB, 1X HDMI ve Video özellikleriyle geliyor. Hedef pazarlar için gerekli olan tüm özellikleri şık tasarımlarıyla birleştiriyor.

İki seride toplam altı farklı model seçeneği

VPL-D100 serisinde VPL-DX140 (XGA/3200 lm) ve VPL-DX120 (XGA/2600 lm) olmak üzere iki, VPL-E200 serisinde ise VPL-EW225 (WXGA/ 2600 lm), VPL-EX275 (XGA/ 3700 lm), VPL-EX245 (XGA/ 3200 lm) ve VPL-EX225 (XGA/ 2700 lm) olmak üzere dört farklı model seçeneği bulunuyor.

KOBİ'lerin İhtiyacına Uygun İki Yeni Projektör Serisi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel KOBİ'lerin İhtiyacına Uygun İki Yeni Projektör Serisi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar