Koç Üniversitesi Lisans Programı Tanıtımı - Son Dakika

Koç Üniversitesi Lisans Programı Tanıtımı

Koç Üniversitesi Lisans Programı Tanıtımı
Son Güncelleme: 02.01.2012 13:23

Koç Üniversitesi, CEMS Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans Programını tanıtıyor.

Koç Üniversitesi CEMS Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans Programı (MIM) tanıtım toplantısı 14 Ocak 2012 Cumartesi günü, saat 14.00'te Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırmaları Merkezi'nde (ANAMED) gerçekleştirilecek.

İşletme okulları ve çokuluslu şirketlerin dünya ölçeğinde stratejik ittifakı CEMS (The Global Alliance in Management Education-İşletme Eğitimi Global Birliği) tarafından yürütülen ve Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, CEMS olarak adlandırılan Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans Programı (MIM) tanıtım toplantısı 14 Ocak 2011 tarihinde Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi'nde (ANAMED) gerçekleştirilecek.

CEMS'in Türkiye'deki tek üyesi olan Koç Üniversitesi, dünyanın en iyi akademik kurumları ve lider şirketleriyle yaptığı stratejik ortaklıklarla uluslararası standartlarda eğitim vermeye devam ediyor. Öğrencilere uluslararası yönetim alanında kariyer yapabilmeleri için gerekli olan bilgi ve becerileri kazandıran ve ülkemizde sadece Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü tarafından yürütülen KOÇ CEMS MIM programı, ayrıcalıklı bir uluslararası kariyer sahibi olma fırsatı sunuyor.

Her ülkeden sadece bir üniversitenin temsil edildiği CEMS birliğinde toplam 26 üniversite bulunuyor. Bu üniversiteler ülkelerindeki en iyi işletme okulları olan üniversiteler arasından seçiliyor. CEMS tarafından yürütülen Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans Programı (MIM), her dönem sonunda yaptığı sıralamayla CEMS MIM'in en iyilerini belirliyor. Bahar 2011 döneminde Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü 26 üniversite içinde öğrenciler tarafından yapılan genel değerlendirmede İsviçre'de bulunan Saint Gallen Üniversitesi ile birlikte birinci oldu.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, 2011 Sonbahar döneminde 19 Türk, 10 yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 29 CEMS öğrencisi ile akademik yıla başladı. Yeni dönem başvuruları ise 29 Şubat 2012'ye dek devam edecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Eğitim Koç Üniversitesi Lisans Programı Tanıtımı - Son Dakika


Advertisement