Kocabaş Çayı buz tuttu - Son Dakika

Kocabaş Çayı buz tuttu

21.01.2021 09:23

Kocabaş Çayı buz tuttu Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Büyükpaşa Köyü kenarından geçen Kocabaş Çayı hava sıcaklığının eksi 8 dereceye düşmesi sonucu buz tuttu.

Kocabaş Çayı buz tuttu

ÇANAKKALE - Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Büyükpaşa Köyü kenarından geçen Kocabaş Çayı hava sıcaklığının eksi 8 dereceye düşmesi sonucu buz tuttu.

Çan ilçesine bağlı Büyükpaşa Köyü'nde gece havanın eksi 8 dereceye düşmesi ile çatılarda buz sarkıtları oluşurken, Kocabaş Çayı'nın yüzeyi de buz tuttu.

Çayın yüzeyinde 1-2 cm kalınlığında buz kütlesi oluştuğunu söyleyen Arif Koçan (55), "Kocabaş Çayı'mız bu akşam buz tuttu. Hava sıcaklığı eksi 8 ile eksi 10'ları gördüğünden dolayı buz tutması doğal bir durumdur" dedi.

Meteorolojiden zirai don uyarısı

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, zirai don beklentisiyle vatandaşları uyardı. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada; "Tarımsal faaliyetlerin devam ettiği bölgemizin kıyı kesimlerinde hafif; iç kesimlerinde orta, Balıkesir ve Çanakkale'nin iç kesimlerinde orta yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

Kocabaş Çayı buz tuttu
Kocabaş Çayı buz tuttu
Kocabaş Çayı buz tuttu
Kocabaş Çayı buz tuttu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kocabaş Çayı buz tuttu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor Son Dakika: İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor Torunuyla iftar alışverişinden dönen talihsiz kadın, motosikletin altında kaldı Torunuyla iftar alışverişinden dönen talihsiz kadın, motosikletin altında kaldı Galatasaray evindeki maçlarda ilk kez bir devreyi isabetli şut atamadan tamamladı, Fatih Terim kenarda çılgına döndü Galatasaray evindeki maçlarda ilk kez bir devreyi isabetli şut atamadan tamamladı, Fatih Terim kenarda çılgına döndü Emrullah Omay, arkadaşlarıyla birlikte Hercai'nin setini bastı Emrullah Omay, arkadaşlarıyla birlikte Hercai'nin setini bastı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini devralan Derya Yanık: Milletimize karşı bir borcumuz var Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini devralan Derya Yanık: Milletimize karşı bir borcumuz var Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı Dev kaçta kazanan yok! 1-1'lik sonuçla Galatasaray ve Trabzonspor hanesine 1'er puan yazdırdı Dev kaçta kazanan yok! 1-1'lik sonuçla Galatasaray ve Trabzonspor hanesine 1'er puan yazdırdı Ülkesinde güvende hissetmeyen Fransız komedyen M'Bala, Erdoğan'a sığınma talebi sunacak Ülkesinde güvende hissetmeyen Fransız komedyen M'Bala, Erdoğan'a sığınma talebi sunacak