Son Dakika Haberleri: Kocaeli, 380 Kamera ile Takip Ediliyor

Kocaeli, 380 Kamera ile Takip Ediliyor

8 yıl önce

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 380 kamera aracılığıyla kent yaşamını takip ediyor.

Kocaeli, 380 Kamera ile Takip Ediliyor, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 380 kamera aracılığıyla kent yaşamını takip ediyor.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, üst geçit, terminal, iskele ve ücretsiz otopark alanlarına yerleştirilen kameraların sayısının 380'e ulaştığı belirtildi.


Açıklamada, Belediye'nin MOBESE sistemine alternatif olacak ve kendi bünyesinde yürüteceği kent güvenlik sistemini 2011 yılında hayata geçirdiği anımsatılarak, 59 kamera ile başlanan projenin hızla genişlediği vurgulandı.


Yürütülen bu çalışmanın kapsamının genişletileceğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


"Halkın güvenliğini sağlayacak proje hakkında görüş alışverişi yapıldı. Şu an için kentin önemli noktalarına 380 kamera yerleştirdik. Büyükşehir Belediyesi altyapısı ile hazırlanan sistemdeki kameralar Adnan Menderes, Mimar Sinan, Turgut Özal, Seka gibi üst geçitlerde, terminaller, deniz ulaşım ve iskeleler, Sekapark, ücretsiz otopark alanı, bilgi evleri gibi noktalarda bulunuyor. Kameralar suç tespitinde bile kullanılıp gerekli görüldüğü durumlarda güvenlik güçlerinin olay mahalline daha hızlı şekilde ulaşmasını sağlıyor."


- KOCAELİ

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:00 Kaynak: AANetanyahu'nun oğlu, İstanbul paylaşımıyla sosyal medyanın gündemine oturdu
Avukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi