Kocaeli Barosu Başkanı Solakoğlu Açıklaması - Son Dakika

Kocaeli Barosu Başkanı Solakoğlu Açıklaması

12.01.2012 19:20
Kocaeli Barosu Başkanı Solakoğlu Açıklaması, System.String[]

Kocaeli Barosu Başkanı Tamer Solakoğlu, yargı sistemindeki tutuklama sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini bildirdi.

Kocaeli Barosu Başkanı Tamer Solakoğlu, yargı sistemindeki tutuklama sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini bildirdi.

Solakoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 'Ergenekon, Balyoz ve KCK' gibi soruşturma ve kovuşturmalarda, asker, gazeteci, siyasetçi, akademisyen ve avukatların, tutuklanmalarının yargı sistemindeki tutuklama sorununu kamuoyunun gündemine taşıdığını belirtti.

CMK'nın 250. maddesinde düzenlenen Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemelerinin verdikleri tutuklama kararlarının adil yargılama ilkesine ve hukuk güvenliğine, demokrasinin gelişmesine karşı tehdit ve tehlike oluşturmaya devam ettiğini savunan Solakoğlu, tutuklama kararının verilebilmesi için kuvvetli suç işleme şüphesinin varlığını gösteren olgular ile birlikte, şüphelinin kaçma ve delilleri karartmasına yönelik kuvvetli şüphe hallerinin varlığının gerekli olduğunun kabul edilmesi gerektiğini kaydetti.

Kocaeli Barosu olarak, infaza dönüşmeye başlayan uzun tutukluluk süreleri sebebiyle, kişilerin adil yargılama hakkının ihlal edildiğini düşündüklerini bildiren Solakoğlu, "Yargı sistemimizdeki tutuklama sorunu bir an önce çözülmedir" ifadesini kullandı.

- KOCAELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kocaeli Barosu Başkanı Solakoğlu Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Genç kız, iğnenin yan etkilerini söyleyen doktora saldırdı Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı