Son Dakika Haberleri: KOCAELİ Bebekler, SPA ile sağlık buluyor

KOCAELİ Bebekler, SPA ile sağlık buluyor

6 gün önce

Bebekler, SPA ile sağlık buluyorİzmit'te hizmet veren bir SPA merkezinde 0-10 aylık bebeklere SPA imkanı sunuluyor.

Bebekler, SPA ile sağlık buluyor
İzmit'te hizmet veren bir SPA merkezinde 0-10 aylık bebeklere SPA imkanı sunuluyor. İşletme sahibi Gül Barbaros (32) SPA yapan bebeklerde sağlık açısından olumlu gelişmeler gözlemlendiğini ifade ederek, Bebekler suda durabilmek için bir direnç gösteriyor. Bu direnç de bebeklerin hem kas hem de iskelet yapısının gelişmesine neden oluyorödedi.
İzmit'te hizmet veren bir bebek SPA merkezinde 0-10 aylık bebekler, önce özel tasarlanmış jakuzilerde suyun keyfini çıkarıyor daha sonra uzmanlar tarafından yapılan masajla ilk SPA deneyimlerini yaşıyor. İlk olarak Amerika'da görüp beğendiği bu tekniği Türkiye'de uygulamak isteyen Bebek Masaj Eğitmen Eğitmeni Gül Barbaros, SPA masajının bebekler üzerinde çok faydası olduğunu söyleyerek, bebeklerin hem fiziksel hem de bilişsel gelişimlerine katkı sağladığını belirtti.
Bebek SPA masajının Avrupa'da ve Asya'da uzun yıllardır 0-10 aylık bebeklere uygulandığını ve Türkiye'de son yıllarda yaygınlaşmaya başladığını belirten Gül Barbaros, Özel yaptırmış olduğumuz küvetlerde, güvenli boyun simitleriyle bebekler yaklaşık 25 dakika boyunca yüzüyorlar. Buradaki amacımız bebeklerin kas ve iskelet gelişimine destek olmak. Bebekler suda durmak için bir direnç gösteriyor. Göğüs kafesi suyun altında olduğu için akciğer kapasiteleri de gelişiyor bebeklerin. Esneklikleri artıyor, motor becerileri gelişiyor bebeklerin. Yüzmeden sonra bebek masajı da yapıyoruz. Burada bebeklere yaptığımız masajda bütün ilgi bebeğin üzerinde olduğu için bebekler özgüven kazanıyor ve yine kas ve iskelet gelişimini destekliyoruz.ö dedi.
UYKU VE YEMEK DÜZENİNE FAYDA SAĞLIYOR
Gül Barbaros bebeklerin suda özgürce hareket edebilmesinin fizyolojik bir öneme sahip olduğunu ifade ederek, Özellikle gaz ve kolik problemi olan bebekler, suda hareket ettiği zaman bağırsakları çalışıyor ve bu sorunun giderilmesine yardımcı oluyor. Düzenli SPA ile bebeklerin gaz ve kolik problemlerini ortadan kaldırmayı hedefliyoruz aynı zamanda uyku ve yemek yeme düzeninde de fayda sağlıyor. Bebekler yüzdükleri zaman daha fazla iştahlı oluyorlar ya da çok iştahlı bebek yüzme egzersiziyle biraz daha forma girebiliyor. O anlamda da sağlık açısından destekliyoruz bebeklerimiziö diye konuştu.
Haber Yayın Tarihi: 13.08.2019 09:44 Kaynak: DHADavutoğlu ve Gül'ün kayyum açıklamalarını, AK Partili Mahir Ünal çok ağır sözlerle eleştirdi
AB'den kayyum tepkisi: Demokratik sonuçlara olan saygıyı sorgulattığı için ciddi kaygı verici Kayyum atamalarına DSP Genel Başkanı'ndan destek açıklaması geldi Brezilyalı doktor, sıra dışı doğum yöntemiyle fenomen oldu