Son Dakika Haberleri: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 380 Kamera ile Kenti İzliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 380 Kamera ile Kenti İzliyor

8 yıl önce

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin güvenliğini sağlamak için vatandaşların yoğun olarak kullandığı belli noktalara kamera yerleştiriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 380 Kamera ile Kenti İzliyor, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin güvenliğini sağlamak için vatandaşların yoğun olarak kullandığı belli noktalara kamera yerleştiriyor. Üst geçitler, terminaller, iskeleler, Sekapark, ücretsiz otopark alanı noktalarına yerleştirilen kameraların sayısı 380'e çıktı.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent güvenlik sistemini 2011 yılında hayata geçirdi. 59 kamera ile başlayan proje hızla genişliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Bilgi Teknolojileri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmanın kapsamı 2012 yılında daha da genişletilecek.


2012 yılında sayısı ve kapsamı artırılacak çalışma için koordinasyon toplantısı düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen toplantıda bilgi paylaşımı yapıldı. Toplantıya Kocaeli'de faaliyet gösteren kamera güvenlik firmaları ile Büyükşehir İletişim Ağları Servisi İletişim Ağları personelinden bilgisayar yüksek mühendisi Hüseyin Çit, Şenol Bilgin, M. Salih Küçük ve M. Baki Şerifağaoğlu katıldı.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Şube Müdürlüğü İletişim Ağları Servis Şefi Hüseyin Çit, kentin önemli noktalarına 380 kamera yerleştirdiklerini, bu sayının 2012 yılı içinde 300 adet daha artırılmasının planlandığını belirtti.


55 tanesi IP, 315 tanesi analog, 10 tanesi şehir kamerası olan sistem, belediyenin serveri ile izlenebiliyor.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:53 Kaynak: CHAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
Yetişkin film yıldızı Mia Khalifa evleniyor İngiliz çiftin kapısının önündeki idrar lekesi, postacıya ait çıktı