Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde E-imza Dönemi - Son Dakika

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde E-imza Dönemi

01.01.2012 13:17
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde E-imza Dönemi, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelinde bir ilki gerçekleştirmek için yola çıktığı Yönetim Bilgi Sistemleri Projesi'nde 2.adımı atıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelinde bir ilki gerçekleştirmek için yola çıktığı Yönetim Bilgi Sistemleri Projesi'nde 2. adımı atıyor. Belediyede işleri hızlandırmak ve zaman kaybını önlemek amacı ile uygulamaya konan elektronik evrak takip programı, ocak ayı içinde kullanılmaya başlanacak.

Strateji Geliştirme Dairesi tarafından hayata geçirilen projede, eskimiş teknoloji yerine elektronik imza ile çalışacak yeni bir program devreye alınıyor. Bu program sayesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi binlerce evrakın yönetimini elektronik ortamda yapacak.

KIRTASİYE VE İŞGÜCÜ TASARRUFU

Yeni evrak uygulaması, internet bağlantısı olan her bilgisayardan çalıştırılabilecek. Çok basit ve kullanışlı bir ara yüze sahip program temel internet kullanıcısı bilgisine sahip herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilecek. Detaylı bir eğitime gerek kalmadan ekstra iş yükünü ortadan kaldıran bu uygulama sayesinde kâğıt ortamından dijitale taşınan işler ile kırtasiye masrafı minimum seviyeye inecek ve işlemler büyük oranda hızlanacak.

YÖNETİM BİLGİ SİSTEMLERİ PROJESİ

Bulut Bilişim uygulaması olan Aykome Bilgi Sistemi (ABİS) ile ilk adımını atan Yönetim Bilgi Sistemleri (YBS) projesinde Evrak Takip Uygulaması da ikinci adım oldu. Belediyedeki bütün kritik iş süreçlerinin elektronik ortama taşımak amacı ile başlanan ve Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyan bu proje ile hem vatandaş hem çalışanlar rahat bir nefes alacak. Bütün başvurular, talepler, onaylar vb. belediyecilik faaliyetleri web uygulamaları ile internet üzerinden yapılabilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde E-imza Dönemi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde E-imza Dönemi - Son Dakika


Son Dakika

Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici Ibrahimovic'ten Ronaldo'ya koronalı gönderme: Sen Zlatan değilsin, virüse meydan okuma Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Ünlü oyuncu Melisa Döngel, arkadaşlarıyla gittiği kafeye alınmayınca olay çıkardı: Sizi bitireceğim Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı