Kocaeli CHP'li Güneş: Karmaşadan Çıkışın Yolu Cumhurbaşkanı'nın İstifa Etmesidir - Son Dakika

Kocaeli CHP'li Güneş: Karmaşadan Çıkışın Yolu Cumhurbaşkanı'nın İstifa Etmesidir

5 yıl önce

CHP'li Güneş: Karmaşadan çıkışın yolu Cumhurbaşkanı'nın istifa etmesidir CHP'nin bu dönem aday göstermediği 24'üncü dönem Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, bugün partisinin Kocaeli il binasında yaptığı açıklamada Türk siyasetinde şu anda bir karmaşa içinde görülen ve çıkışı zor bulunan durumdan çıkmanın tek yolunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifa etmesi olduğunu söyledi.

Kocaeli CHP'li Güneş: Karmaşadan Çıkışın Yolu Cumhurbaşkanı'nın İstifa Etmesidir, System.String[]

CHP'li Güneş: Karmaşadan çıkışın yolu Cumhurbaşkanı'nın istifa etmesidir


CHP'nin bu dönem aday göstermediği 24'üncü dönem Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, bugün partisinin Kocaeli il binasında yaptığı açıklamada Türk siyasetinde şu anda bir karmaşa içinde görülen ve çıkışı zor bulunan durumdan çıkmanın tek yolunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifa etmesi olduğunu söyledi.


CHP Kocaeli İl Başkanlığı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Hurşit Güneş seçimin bir kazananı ve bir de kaybedeni olduğunu belirterek, "Seçimin bir kazananı var. O da demokrasi. Bir de kaybedeni var. O da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'de yaşanan otoriterleşme. Erdoğan kaybetti. Erdoğan'ın kurduğu ve ülkede iktidar olan AKP kaybetti. Bunlar kaybedenler. Kaybeden belli, kaybeden Erdoğan. Kaybeden Davutoğlu değil. Kaybeden Erdoğan. Davutoğlu da kaybetti ama asıl kaybeden lider Erdoğandır" dedi.


'GÜVEN OYU ALAMADIN'


Seçimlerin net bir kazananı olduğunu söyleyen Güneş konuşmasını söyle sürdürdü: "Seçimlerin net bir kazananı var diyorum o da Halkların Demokrasi Partisi. Seçimlerde Erdoğan kendi kurduğu partiye kefil ve taraf olmuştur. Kendisine oy istemiştir, kendisine verilecek oylar da AKP'ye olan oylar olarak nitelendirilmiştir. Her yerde konuşma yapmıştır. 'Muhalefet partilerine oy vermeyin' demiştir. Oy isterken de her konuşmada 'ben yüzde 52 oy almış bir Cumhurbaşkanıyım' demiştir. 'Ben seçilmiş bir cumhurbaşkanıyım yadırgamayın, taraf oluyorum' demiştir ve yüzde 41'in altında oy almıştır. 52 düştü 41'e . Demek ki sen güvenoyu alamadın. Halk sana güven oyu vermedi. Bunun bir gereği var. Cumhurbaşkanı meşruiyetini yitirdiğine göre istifa etmelidir" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 17.06.2015 02:57 Kaynak: DHASon Dakika

ABD'nin 11 askerinin İran saldırısında beyin sarsıntısı geçirdiği ortaya çıktı
İranlı kadının makatından uyuşturucu çıktı Meksika'da dizi provasında iki aktör köprüden düşerek öldü

Son Dakika Haberleri