Son Dakika Haberleri: Kocaeli'de Atatürk'ün Anısına Hakaret Soruşturması

Kocaeli'de Atatürk'ün Anısına Hakaret Soruşturması

9 gün önce

Kocaeli'de, sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik olumsuz paylaşımlar yaptığı iddia edilen kişi hakkında "Atatürk'ün anısına hakaret" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Kocaeli'de Atatürk'ün Anısına Hakaret Soruşturması, System.String[]
Kocaeli'de, sosyal medya hesabından  Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik olumsuz paylaşımlar yaptığı iddia edilen kişi hakkında "Atatürk'ün anısına hakaret" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, S.Z.Ç'nin sosyal medya hesabından, Osmanlı Padişahı  Vahdettin ile  Atatürk,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ile FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında cumhurbaşkanına yönelik suikast girişimi davasının tutuklu sanıklarından eski Başyaver Albay  Ali Yazıcı ve  Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan  Cumhurbaşkanı  Muhammed Mursi ile Abdulfettah es-Sisi'nin yan yana olduğu fotoğrafları, birbirlerine benzettiği paylaşımlar yaptığı öne sürüldü.

Paylaşımların basın yayın organlarında yer alması üzerine  Kocaeli  Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu kişi hakkında "Atatürk'ün anısına hakaret" suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Ankara'da Kritik Gün! MGK ve Bakanlar Kurulu'nun Toplanacağı Saatler Belli Oldu YÖK Başkanı, Tartışmalara Noktayı Koydu: Üniversiteye Girişte Sınavsız Model Söz Konusu Değil
Tamer Karadağlı: Ben de Erdoğan'dan Etkileniyorum Erdoğan'ın Konuştuğu Salona Sızan Teröristler, İçeri Erdoğan Tişörtleriyle Girmiş