Kocaeli'de Büyüleyici Doğa Olayı - Son Dakika

Kocaeli'de Büyüleyici Doğa Olayı

27.11.2012 12:10
Kocaeli'de Büyüleyici Doğa Olayı, System.String[]

Özellikle akşamları Marmara Bölgesinde de kendisini hissettirmeye başlayan soğuk hava artık güneş de gökyüzünü kaplayan bulutların arasından güçlükle yeryüzüne iniyor.

Özellikle akşamları Marmara Bölgesinde de kendisini hissettirmeye başlayan soğuk hava geç kalan kışın gelmekte olduğunu haber verirken, artık güneş de gökyüzünü kaplayan bulutların arasından güçlükle yeryüzüne iniyor. Biraz puslu havalarda ise güneş ışınlarının bulutların arasından projektör gibi yeryüzüne inmesi hayranlıkla izlenen görüntüler oluşturuyor. Hava sıcaklıklarının bugünlerde gündüz 15-20 derece arasında değişen Kocaeli'de de yavaş yavaş hava soğuyor. Birkaç yıl öncesine kadar Kasım ayında karla kaplı olan ve Samanlı Dağları'nın 1850 metrelik zirvesiyle en yüksek kesimi olan Kartepe'nin zirvesine de bu yıl henüz kar düşmedi. Kocaeli Meteoroloji yetkilililerinin de tesbitlerine göre bu yaz ve sonbahar mevsiminde bölgeye mevsim nrormallerinin çok altında yağış düştü. Ancak birkaç güne kadar bölgeye etkili yağışların gelmesi bekleniyor. Gündüzleri 15-20 derece arasında değeşin hava sıcaklıkları da düşmeye başlayacak. Güneşli günler de sona erecek. Gökyüzünün bulutlarla kaplandığı Kocaeli'nde özellikle İzmit Körfezi'nin üzerinde havanın puslu olduğu saatlerde ise seyrine doyum olmayan bir doğa olayı da yaşanıyor. Parçalı kümülüs bulutlarının arasından geçmekte zorlanan güneş ışınları geçit bulabildiğinde bir projektör gibi yeryüzüne düşüyor. Bulutlar hareket ettikçe de, bulutların arkasından yeryüzü çok güçlü hareketli bir projektörle taranıyormuş görümünü veriyor.

Kocaeli'de Büyüleyici Doğa Olayı
Kocaeli'de Büyüleyici Doğa Olayı
Kocaeli'de Büyüleyici Doğa Olayı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kocaeli'de Büyüleyici Doğa Olayı - Son Dakika


Son Dakika

Asgari ücret görüşmeleri öncesi Türk-İş'ten gerilimi artıracak çıkış: Komisyon adil değil Bebeklik döneminde İspanyol gribini, 102 yaşında ise iki kere yakalandığı koronayı yendi Tuvaletini yapmak için girdiği mezarlıkta ölü bulundu Asgari ücret zammı için ilk toplantı yarın yapılacak 2 bin liraya satın aldığı traktöre gözü gibi bakıyor: Sesini duyan benim geldiğimi anlıyor Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz açıkladı! 14 günlük karantina süresi 21 güne çıkabilir Brezilya'da hamile taklidi yapan kadın karpuz kabuğunda kilolarca uyuşturucu kaçırmış Karlar üzerinde mayolu pozlar veren Defne Samyeli, fit vücuduyla göz kamaştırdı