Kocaeli'de Fetö/pdy Davası - Son Dakika

Kocaeli'de Fetö/pdy Davası

22.02.2017 13:21
Kocaeli'de Fetö/pdy Davası, System.String[]

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, eski öğretim üyesinin yargılanmasına başlandı.

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, eski öğretim üyesinin yargılanmasına başlandı.

Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "FETÖ/PDY'ye üye olduğu" iddiasıyla tutuklu bulunan eski öğretim üyesi İsmail Ertürk ile avukatı Yüksel Genç katıldı.

Duruşmada söz verilen Ertürk, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Öğretim üyesiyken maaşlarının Bank Asya'ya yattığını, "Kimse Yok mu Derneği"ne de para yatırmadığını ileri süren Ertürk, şunları söyledi:

"ByLock kullanmadım. Talimat üzerine bankaya para yatırmadım. Profesör olarak hakkımdaki iddialar çok ağırdır. Kabul etmiyorum. Asıl kadrom Kocaeli Üniversitesindeydi ancak geçici olarak 2011 Mart ayında Turgut Özal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne gittim. Burada öğretim üyesi ve geçici dekanlık görevi de yaptım. Ancak 2015 yılının Mart ayında fikri ayrılıklar nedeniyle ayrıldım. Kocaeli Üniversitesindeki asıl görevime döndüm. Uzun süredir tutukluyum, ailem mağdur tahliyemi istiyorum." diye konuştu.

Avukatı Genç de savunmaya katıldığını, müvekkilinin örgüt üyesi olmadığını savunarak tahliyesini istedi.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın, "terör örgütüne yardımda bulunduğunun anlaşılması" nedeniyle 2 yıl 1 ay hapsine, verilen ceza miktarı ve tutukluluk süresi gözetilerek sanığın başka suçtan tutuklu veya hükümlü değilse tahliyesine ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına hükmetti.

Kocaeli'de Fetö/pdy Davası

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kocaeli'de Fetö/pdy Davası - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti