Kocaeli'de kadınların oluşturduğu "İyilik Kervanı" yardımlarını sürdürüyor - Son Dakika

Kocaeli'de kadınların oluşturduğu "İyilik Kervanı" yardımlarını sürdürüyor

18.10.2020 17:09
Kocaeli'de kadınların oluşturduğu

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, 9 yıl önce bir araya gelen kadınların oluşturduğu "İyilik Kervanı" yeni gönüllülerle yardımlarını devam ettiriyor.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, 9 yıl önce bir araya gelen kadınların oluşturduğu "İyilik Kervanı" yeni gönüllülerle yardımlarını devam ettiriyor.

Yaklaşık 200 üyesiyle ihtiyaç sahiplerine yarım eden kadınlar, evlenecek kızların çeyizine, yetim ve öksüz çocukların eğitim almasına destek oluyor.

Asiye Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, dernek veya vakıf olmadıklarını belirterek, veren el ile alan eli birleştiren bir köprü olduklarını kaydetti.

Yetimlerin, mazlumların duasını almak için ekip kurduklarını ifade eden Gül, "Allah nasip ederse büyümeye devam ediyoruz. Şu ana kadar 250 kızımızı gelin ettik. Onların en mutlu gününde yanında olmak ekip arkadaşlarımı ve beni gerçekten onurlandırdı. Çünkü buraya gelip eşyaları götürürken, 'Bunların hepsi benim mi abla?' diyerek ağlayıp, dua ediyorlar." diye konuştu.

Yaklaşık bin 500 aileye de erzak, kira ve fatura yardımı yaptıklarını dile getiren Gül, "Bu kervanın biz bu noktaya geleceğini hiç düşünmedik. Güvenle çok büyüdü. Kadınlarla kurmuş olduğumuz bu kervanda birçok kardeşimiz her gün daha fazla kitleye ulaşmanın onurunu ve gururunu yaşıyor. Destek verenlerden Allah razı olsun." ifadesini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kocaeli'de kadınların oluşturduğu 'İyilik Kervanı' yardımlarını sürdürüyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan ordusu Dağlık Karabağ bölgesinde kritik Şuşa kentine girdi Son Dakika! Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Tarihi Hudaferin Köprüsü'nde bayrağımızı dalgalandırdık Trabzonspor'un Eddie Newton'ı gönderip, Fenerbahçe maçına Abdullah Avcı'yla çıkacak Kalp krizi geçirerek öldüğü sanılan işçi, elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdiği ortaya çıktı Son Dakika! İçişleri Bakanlığı 81 ile koronavirüsle ilgili ek genelge gönderdi: 7 gün boyunca denetim yapılacak Esenyurt'ta uyuşturucu madde kullanan gençlerin hali görenlerin içini acıtıyor Akıllara durgunluk veren olay! Dün akşam dünyaevine girdi, sabah kahvaltıdan sonra kafasına sıktı Ermeni askerleri işgalden kurtarılan Fuzuli'den silahlarını bırakıp kaçtı! Bakanlık görüntüleri paylaştı