Kocaeli'de Kar Durdu, Temizlik Başladı - Son Dakika

Kocaeli'de Kar Durdu, Temizlik Başladı

11.01.2013 12:47
Kocaeli'de Kar Durdu, Temizlik Başladı

Kocaeli'de pazartesi günü başlayan ve 3 gün etkili olan kar yağışının durmasının ardından kar temizleme çalışmaları başladı.

Kocaeli'de pazartesi günü başlayan ve 3 gün etkili olan kar yağışının durmasının ardından kar temizleme çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri özellikle kent merkezinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı Yürüyüş Yolu, yaya kaldırımları ve D-100 üzerindeki çelik köprüleri kardan temizledi.

Kocaeli'nin merkez ilçesi İzmit'te, deniz seviyesinde bile 20 santime kadar ulaşan kar, bugün hava sıcaklığının 5-6 dereceye çıkmasıyla erimeye başladı. Bazı noktalardaki buzlanma olması nedeniyle belediye ekipleri Yürüyüş Yolu, yaya kaldırımları, D-100 Karayolu üzerindeki çelik köprüler ile vatandaşların yoğun olarak kullandığı güzergahları temizliyor. Belediyenin Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri ise gün boyu, kürek ve el aletleri ile buzlanma olan bölgeri temizleyip, buzları kırıyor.

Kocaeli Meteoroloji yetkilileri, yarın bölgedeki hava sıcaklığının birkaç derece daha artacağını ve erimenin daha da hızlanacağını belirtti. - Kocaeli/ İzmit

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kocaeli'de Kar Durdu, Temizlik Başladı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement