Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kocaeli'de Kömür Sobası Faciası - Son Dakika

Kocaeli'de Kömür Sobası Faciası

80 yaşındaki anne ile 39 ve 48 yaşlarındaki engelli kızları sobadan sızan gazdan zehirlenerek öldü.

28.03.2013 - 06:06,  Güncelleme: 07:36

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 80 yaşındaki anne ile 39 ve 48 yaşındaki iki engelli kızı öldü.

Olay Gebze Sultan Orhan Mahallesi 1133 Sokaktaki 3 katlı binanın birinci katında meydana geldi.

OĞLU FARK ETTİ

80 yaşındaki Refika Arslan, engelli kızları Aynur Arslan (48) ile Emine Arslan'ın (39) gün boyu ortada görünmediklerini öğrenen ve binanın üst katında oturan Refika Arslan'ın oğlu 53 yaşındaki Cafer Arslan annesi ve kardeşlerini merak ederek birinci kattaki daireye girince korkunç olayla karşılaştı.

BİRAZ DAHA ERKEN DÖNEBİLSEYDİM...

Annesi ile kızkardeşlerinin cesetleri ile karşılaşan Cafer Arslan durumu hemen polise ve komşularına bildirdi. Arslan, sabah saatlerinde kendi sağlık sorunları için Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gittiğini ve akşam döndüğünü söyledi.

Akşam saatlerine kadar annesi ile iki kız kardeşinin dışarı çıkmadıklarını öğrendiğini belirten Arslan şunları söyledi: "Annem ve kardeşlerimin dışarı çıkmadığını öğrenince hemen alt kata inip kapıyı açtığımda bu manzara ile karşılaştım. Bir anda ne yapacağımı şaşırdım. Hava soğuk olduğu için kömür sobasını yakıp aynı odada zehirlenmişler. Hemen yardım istedim, ama artık yapacak bir şey kalmamış. İzmit'ten biraz daha erken dönebilseydim benki kurtulabilirlerdi." Olay yerine gelen Gebze Cumhuriyet Savcısı evde inceleme yaptı. İncelemenin ardından anne ve iki kızının cesetleri Gebze Devlet Hastanesi Morguna götürüldü.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kocaeli'de Kömür Sobası Faciası - Son Dakika


Advertisement