Son Dakika Haberleri: Kocaeli'de Sülünler Doğayla Buluştu

Kocaeli'de Sülünler Doğayla Buluştu

1 ay önce

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nce yürütülen yaban hayvanlarının yaşam ortamlarıyla korunması çalışmaları kapsamında Kocaeli'de 2 bin sülün doğaya bırakıldı.

Kocaeli'de Sülünler Doğayla Buluştu, System.String[]
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve  Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nce yürütülen yaban hayvanlarının yaşam ortamlarıyla korunması çalışmaları kapsamında  Kocaeli'de 2 bin sülün doğaya bırakıldı.

Samsun  Sülün Üretme İstasyonu'nda yetiştirilen 2 bin sülün,  İzmit ilçesi Sarıhocalar Mahallesi'ndeki  Yaban Hayatı Yerleştirme Sahası'na getirildi.

Bölgeye adaptasyonu için yaklaşık 3 hafta hazırlanan büyük kafeslerde bekletilen sülünler, Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve avcı dernekleri temsilcilerinin katılımıyla doğaya salındı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kefelioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, en önemli görevlerinden birisinin yaban hayatını desteklemek olduğunu belirterek, bu amaçla ülkenin değişik yerlerinde kurulan üretim istasyonlarında nesli tehlike altında olan hayvan türlerinin yetiştirildiğini dile getirdi.

Kefelioğlu,  Samsun  Sülün Üretme İstasyonu'nda yetiştirilen sülünlerden 2 bininin doğayla buluşturulduğunu ifade ederek, "Ülkemiz için hayırlı olsun." dedi.

Josef de Souza, Televizyonunu Kıran Taraftara Seslendi: Sana Yenisini Alacağım Hakkari'de Öldürülen PKK'lı Terörist, Eski BDP İlçe Başkanı Çıktı
Barzani Nihai Kararını Açıkladı: Referandum Yapılacak