Kocaeli'de Toplu Taşımadaki Sorunlar Çözüldü - Son Dakika

Kocaeli'de Toplu Taşımadaki Sorunlar Çözüldü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin uygulamaları sonucu, trafik sıkışıklığı, bekleme sürelerinin uzunluğu ve yolcu kapma telaşı gibi sorunların ortadan kaldırıldığı bildirildi.

Kocaeli'de Toplu Taşımadaki Sorunlar Çözüldü, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin uygulamaları sonucu, trafik sıkışıklığı, bekleme sürelerinin uzunluğu ve yolcu kapma telaşı gibi sorunların ortadan kaldırıldığı bildirildi.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesince yapılan yazılı açıklamada, belediyenin Kocaeli'deki ulaşım sorunlarının kalıcı çözümü konusunda yaklaşık 3 yıldır yasal çerçevede sürdürdüğü çözüm arayışlarının mutlu sonlandığı, bu kapsamda İzmit ve Derince hattındaki bazı sorunların da çözüme kavuşturulduğu belirtildi.


Yeni yılda hayata geçirilen uygulamalarla vatandaş ile sürücü arasında olan ücret alışverişinin elektronik ücret toplama sistemi olan Kent Kart ile sağlandığı, para alışverişinin ortadan kaldırılmasıyla ortalama sefer süresinin 55 dakikadan 42 dakikaya indiği bildirildi.


İzmit ve Derince'de toplu taşıma hizmeti sağlayan kooperatiflerin aynı çatı altında birleştirilmesi ve sefer sürelerinin yeniden belirlenmesi sayesinde vatandaşların araçta geçirdikleri sürenin yaklaşık yüzde 15 azaldığının vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:


"Yeni sistemin hizmete girmesiyle ortak çalışma düzeni ve gelir havuz sistemine geçilmesiyle yolcu kapma sorunu da ortadan kalkmış oldu. Gün içerisinde toplanan gelirler her kooperatif üyesine eşit olarak dağıtılarak rekabetin önüne geçilmiş oldu. Fazla araçtan ve birbiri ile çakışan hatlardan kaynaklı, özellikle durak bölgelerinde ve şehir içinde araç trafiğini daha aza indirmek amacıyla 486 olan araç sayısı 405'e düşürüldü. Gereksiz ve fazla araç kullanılmasının önüne geçilmesi ile farklı noktalardan vatandaşlara daha fazla alternatif ulaşım imkanı sağlandı. Ayrıca, yolcu toplamak için çalınan kornaların yol açtığı gürültü kirliliği önlendi ve tatsız kavgalar en aza indirilmiş oldu."


Çeşitli renk ve karışık numaralı tabelalar yerine, Kocaeli genelinde yeni hat tabela sistemine geçildiği ve yeni sistemle vatandaşlara büyük kolaylık sağlandığı bildirildi.


- KOCAELİ


Son Dakika

Yemekteyiz programını bırakan Seda Sayan, kendisini eleştiren takipçisine küfürle karşılık verdi Beyazıt Öztürk'ten "Beyaz Show" hayranlarına müjdeli haber: Yeniden başlamak istiyorum Sevgilisiyle yürüyüşe çıkan ünlü şarkıcı, fileli taytıyla dikkat çekti Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci, ikiz annesi olmaya hazırlanıyor Aslışah Alkoçlar'dan ablası Neslişah Düzyatan'a sitem: Virüs var diye beni eve almıyor Rihanna, kendi markasının yeni koleksiyonu için iç çamaşırlarıyla cesur pozlar verdi Sevgilisinin evlenmekten vazgeçtiği televizyon sunucusu intihar etti Evliyken Ece Erken'le aşk yaşayan iş adamı Şafak Mahmutyazıcıoğlu, eşinden boşandı Oyuncu Gamze Topuz, köpeklerine çivili kemik atıldığını görünce şikayetçi oldu Ünlü oyuncu Ezgi Mola, eylül ayında evleniyor Komedyen Cem Yılmaz, bahçesinin içini gözetleyenleri mahkemeye veriyor Ezhel'den rapçileri hedef alarak şarkı çıkaran Norm Ender'e sert çıktı: Bize söverek para kazandı Arto Dalga, sürekli Şeyma Subaşı'yı eleştiren Demet Akalın'a sert çıktı: Kafayı yedi Survivor 2020'de adaya veda eden isim Aycan Yanaç oldu Kendisini uyaran Acun Ilıcalı'ya gülerek cevap veren Yunus Emre, hatasından dolayı herkesten özür diledi