Kocaeli'de "Turizm Sektör Buluşması" gerçekleştirildi - Son Dakika

Kocaeli'de "Turizm Sektör Buluşması" gerçekleştirildi

07.11.2020 12:07
Kocaeli'de

Kocaeli'de turizmin geliştirilmesi kapsamında düzenlenen "Turizm Sektör Buluşması" yaklaşık 100 seyahat acentesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kocaeli'de turizmin geliştirilmesi kapsamında düzenlenen "Turizm Sektör Buluşması" yaklaşık 100 seyahat acentesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kocaeli Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, TÜRSAB ve Kocaeli Otelciler ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneğinin paydaşlığında yapılan gerçekleştirilen etkinlik 3 gün sürdü.

Etkinliğin ilk gününde, kentin tarih turizmi açısından büyük öneme sahip Orhan Camisi, İzmit Tarih Koridoru, Sırrıpaşa Konağı, Av Köşkü (Saray Müze), Saat Kulesi, Yazlık Ilıcası, Tarihi Yalıevleri, Ormanya, Sukay, Yuvacık Barajı ve çevresi ile doğa turizminde cazibe merkezi olan Kartepe, Başiskele ve Gölcük bölgelerindeki turistik yerler ve mekanlar konuklara gezdirildi.

Programın ikinci gününde, Kocaeli'nin yöresel yemeklerinin tanıtımı yapıldı, "4 Mevsim Kocaeli" fotoğraf yarışmasında yer alan eserler sergilendi. Son günde ise Kocaeli Kongre Merkezi'nde gerçekleşen "Turizm Sektör Buluşması"nda turizm acentaları ve işletmecileri bir araya geldi, stant açarak iller arası turizm köprüsü oluşturdu.

Etkinliğe Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, ilçe belediye başkanları ve seyahat acentalarının temsilcileri katıldı.

Buluşmada, Kocaeli'ye gelen turist sayısının artırılması hedeflenirken, bölgeye gelecek turist ile şehrin turizm gelirlerinden aldığı payın yükseltilmesi ve yöre halkının elde ettiği turizm gelirinin artırılması amaçlanıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Kocaeli'de 'Turizm Sektör Buluşması' gerçekleştirildi - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Hatayspor, 90+8'de attığı golle Gaziantep'ten puanla döndü Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti