Kocaeli'de Yeşillendirme Atağı - Son Dakika

Kocaeli'de Yeşillendirme Atağı

03.01.2012 12:00
Kocaeli'de Yeşillendirme Atağı, System.String[]

Kocaeli'de kişi başına düşen yeşil alan miktarının ağaçlandırma çalışmalarıyla 8 yılda 9 kat arttığı bildirildi.

Kocaeli'de kişi başına düşen yeşil alan miktarının ağaçlandırma çalışmalarıyla 8 yılda 9 kat arttığı bildirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 2004 yılında kişi başına 1 metrekare yeşil alan düştüğü, 2012 yılında bu oranın kişi başına 9 metrekareye yükseldiği belirtildi.

İl genelinde 5 milyondan fazla fidan dikildiği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün her kış döneminde ağaçlandırma çalışmalarına hız verdiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mezbelelik alanlar, kamuya ait kullanım dışı araziler, nazım imar planına göre yeşil alan olarak ayrılan alanlar, sahil şeritleri, park bahçeleri, mesire alanları gibi birçok alanda yeşillendirme çalışmaları yapıldı. 2004 yılında 500 bin olan fidan sayısı 5 milyona çıkarıldı, açık yeşil alan miktarı da 13 milyon 997 bin metrekareye ulaştı."

- KOCAELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kocaeli'de Yeşillendirme Atağı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada İmamoğlu, koronaya yakalanmadan iki gün önce apandisit ameliyatı olmuş Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu