Kocaeli'de Yılda 50 Bin Ünite Kana İhtiyaç Duyuluyor - Son Dakika

Kocaeli'de Yılda 50 Bin Ünite Kana İhtiyaç Duyuluyor

17.02.2012 22:42
Kocaeli'de Yılda 50 Bin Ünite Kana İhtiyaç Duyuluyor, System.String[]

Kızılay İzmit Şubesi tarafından 16 Şubat 2012 Perşembe günü, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü önünde kan bağışı otobüsünde kan bağışı düzenlendi.

Sabah saat 10.00'da İl Sağlık Müdürü Dr.Hasan Aydınlık'ın bağışı ile başlayan kan bağışında Sağlık Müdür yardımcısı Dr.Harun Öz, Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt.İbrahim Çevikel, Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt.Erkan Kaymak, Yataklı Tedavi Hizmetleri Şube Müdürü Dr.Özgür İpçi, Kızılay İzmit Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu ve sağlık müdürlüğü çalışanları katıldı.

Bağış öncesinde bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr.Hasan Aydınlık Kocaeli'de yılda 50 bin ünite kana ihtiyaç duyulduğunu belirterek, kan sadece canlılarda bulunan ve yapılamayan bir ilaçtır. Çok sık ihtiyaç duyulmaktadır, fakat başına gelmeden kimse bilmez. Kan vermenin insan sağlığına hiçbir zararı yok, aksine faydası var. Toplum olarak daha duyarlı olmak zorundayız diyerek, herkesi kan bağışına davet etti.

Etkinlikte Kan Bağışı Kazanım Uzmanı Hemşire Gülden Önal ise "Kızılay olarak, İl Sağlık Müdürlüğü'ne kan bağışı talebinde bulunduk, onlar da bize destek verdi. Kocaeli'de kan bağışı talep etmediğimiz yer kalmayacak. Çünkü ilimizin ciddi bir rakamda kana ihtiyacı var" dedi. Hemşire Gülden Önal 17 ve 19 Şubatta 12.00-18.00 saatleri arası Gebze Center'da ve 9 Mart'ta Gölcük Anıtpark'ta kan bağışı etkinliği düzenleyeceklerini belirtti. (Kocaeli SM, 17 Şubat 2012)

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kocaeli'de Yılda 50 Bin Ünite Kana İhtiyaç Duyuluyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Burak Yılmaz, Nice maçından sonra ettiği küfürler nedeniyle özür diledi Galatasaray'dan Fatih Terim tweeti: Bizim kırmızı çizgimizdir Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada tüfekle vurulan genç, hayatını kaybetti Devrilen iş makinesinin altında kalan işçi, feci şekilde can verdi Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları