Kocaeli'deki Fetö/pdy Davası - Son Dakika

Kocaeli'deki Fetö/pdy Davası

29.03.2018 17:52
Kocaeli'deki Fetö/pdy Davası, System.String[]

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu ileri sürülen eski deniz ikmal subayının yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu ileri sürülen eski deniz ikmal subayının yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, meslekten ihraç edilen eski TCG Salihreis Gemisi İkmal Subayı Fikret Korkmaz, tutuklu bulunduğu Silivri 4 Nolu L Tipi Kapalı Cevaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşmada, sanık avukatı Gülseren Karakaş da hazır bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından mahkeme gönderilen sanıkla ilgili soruşturma evrakını okuyan mahkeme başkanı, sanık Korkmaz'ın İstanbul'un Üsküdar ilçesindeki "Gülcan Gıda" isimli iş yerinde kurulu ve örgütün TSK yapılanması içerisindeki sözde mahrem imamları tarafından kullanıldığı belirlenen sabit hat üzerinden 2012 yılında farklı tarihlerde 9 defa arandığının tespit edildiğini belirtti.

Sanık Korkmaz, söz konusu telefondan arandığı iddia edilen 31 Temmuz ve 9 Ağustos 2012 tarihlerinde TCG Çeşme Gemisi'nde ikmal subayı olarak görev yaptığını anlatarak, "Ben o tarihlerde Suriye karasularında düşen F-4 araştırma uçağının enkazını arama faaliyetinde görevliydim. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan bahse konu tarihlerde nerede olduğum sorulabilir." dedi.

Söz konusu tarihlerde kesinlikle FETÖ üyesi hiç kimseyle irtibat halinde olmadığını savunan Korkmaz, Turkcell ve Avea'dan kesin görüşme kayıtlarının istenmesini talep etti.

Sanık avukatı Karakaş da görüşme tablosu bütünüyle incelendiğinde arama ve sürelerinin tutarsız olduğunun görüldüğünü savundu.

Söz verilen Cumhuriyet savcısı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan sanığın arama kayıtlarının istenmesini ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 7 Haziran'a erteledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kocaeli'deki Fetö/pdy Davası - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki yangının bıraktığı hasar sabahın ilk ışıklarında ortaya çıktı! Kaplumbağa yanarak telef oldu Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı Eve giren şüpheli, Suriyeli ailenin 2 yaşındaki çocuğunu kaçırmaya çalıştı Meteoroloji 2 bölgeyi uyardı! Ege ve Marmara'da yağış bekleniyor Türk bayrağını yola serdiler, araçlar üzerinden geçti! Tepki toplayan o görüntülere soruşturma Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor