Kocaeli'deki Stk'lar 11 Yaşında Sevda Korol İçin Seferber Oldu - Son Dakika

Kocaeli'deki Stk'lar 11 Yaşında Sevda Korol İçin Seferber Oldu

22.01.2013 15:51
Kocaeli'deki Stk'lar 11 Yaşında Sevda Korol İçin Seferber Oldu, System.String[]

Kocaeli'de omurilik eğriliği teşhisi konulan ve geçirdiği 3 ameliyatın sonucunda vücudunda 2 çelik çubuk ve 19 vidayla yaşayan 11 yaşındaki Sevda Korol'un sağlığına kavuşması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve 22 sivil toplum kuruluşu seferber...

Kocaeli'de omurilik eğriliği teşhisi konulan ve geçirdiği 3 ameliyatın sonucunda vücudunda 2 çelik çubuk ve 19 vidayla yaşayan 11 yaşındaki Sevda Korol'un sağlığına kavuşması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve 22 sivil toplum kuruluşu seferber oldu.

İzmit'teki bir fabrikada işçi olarak çalışan Mustafa Korol ve ev hanımı İlknur Korol'un 11 yaşındaki kızları Sevda Korol, yakalandığı hastalıktan kurtulma mücadele veriyor.

Yaklaşık 2 yıl önce Skolyoz teşhisi konan ve bu güne kadar 3 ameliyat geçiren Sevda Korol'un omuriliğine 2 çelik çubuk ve 19 vida yerleştirildi.

AA muhabirine açıklama yapan baba Mustafa Korol, ameliyatının maliyetinin çok yüksek olduğunu dile getirerek, buna gücünün yetmediğini anlattı.

Babasının evinde yaşadıklarını ve kızının ameliyatı için maaşının yetmediğini belirten Korol, ameliyatın 100 bin lira olduğunu ancak doktorun bunu 50 bin liraya kadar düşürdüğünü bildirdi.

Korol, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile bu paranın büyük bir bölümünü ödediğini ifade ederek, kızının şubat ayında 4'üncü kez ameliyat olacağını kaydetti.

-"İyileşip eskisi gibi koşmak ve zıplamak istiyorum"-

Doktorların kızının hastalığının 3 ay içinde yüze 40'dan yüzde 60'a çıktığını aktardığını ifade eden Korol, "Hastalık nedeniyle, kaburganın içe doğru gidip, omuriliğin geriye doğru yaslanması nedeniyle boy kısalığına ve şekil bozukluğuna neden olabilirmiş. Kızımın sağlığı için önümüzde uzun bir süreç var. Maddi ve manevi destek bekliyoruz" dedi.

Anne İlknur Korol ise kızının hastalığını 2011'de tesadüfen öğrendiklerini dile getirerek, kusma ve ishal nedeniyle hastanelere götürdükleri kızının Skolyoz hastası olduğunu öğrendiklerinde çok şaşırdıklarını söyledi.

İstanbul'da yapılacak ameliyat için istenilen parayı verecek güçlerinin olmadığını vurgulayan anne Korol, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve kentteki sivil toplum kuruluşlarının kendilerine yardım ettiğini ifade etti.

Korol, kentteki 22 sivil toplum kuruluşunun başlattığı kampanya kapsamında ameliyat parasının bir kısmının toplandığını anlatarak, kendilerine destek veren yetkililere teşekkür etti.

Kartepe'deki Suadiye İlköğretim Okulu 5. sınıfta okuyan Sevda Korol da iyileşeceği günü iple çektiğini dile getirerek, "İyileşip top oynamak, eskisi gibi koşmak ve zıplamak istiyorum" dedi.

Muhabir: Metin Girgin

Yayıncı: Murat Paksoy - KOCAELİ

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kocaeli'deki Stk'lar 11 Yaşında Sevda Korol İçin Seferber Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Arka Sokaklar dizisindeki aşı sahnesi tepki çekti, kısa sürede binlerce tweet atıldı 00:43 Arka Sokaklar dizisindeki aşı sahnesi tepki çekti, kısa sürede binlerce tweet atıldı Ustaların büyük hatası! Oto tamircisinde çıkan yangında 11 yaşındaki çocuk can verdi 00:23 Ustaların büyük hatası! Oto tamircisinde çıkan yangında 11 yaşındaki çocuk can verdi Tehlikeye aldırış etmeyen vatandaştan görüntülediği domuza güldüren sözler: Birader ne var ne yok 23:41 Tehlikeye aldırış etmeyen vatandaştan görüntülediği domuza güldüren sözler: Birader ne var ne yok
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması! Zeytin dalı uzattı 23:28 Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması! Zeytin dalı uzattı Meral Akşener ilk kez net şekilde konuştu: Ben cumhurbaşkanlığına değil, başbakanlığa adayım 22:23 Meral Akşener ilk kez net şekilde konuştu: Ben cumhurbaşkanlığına değil, başbakanlığa adayım Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti 21:30 Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti
Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler 18:54 Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı 18:04 Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı
Advertisement