Kocaeli'den Kısa Kısa - Son Dakika

Kocaeli'den Kısa Kısa

19.04.2018 15:01
Kocaeli'den Kısa Kısa, System.String[]

Karamürsel'de, kadına yönelik şiddetin önlenmesi projesi kapsamında "Kadının Toplumdaki Yeri" başlıklı seminer düzenlendi.

Karamürsel'de, kadına yönelik şiddetin önlenmesi projesi kapsamında "Kadının Toplumdaki Yeri" başlıklı seminer düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü organizasyonunda Karamürsel Kültür Merkezindeki program, kurs öğretmenlerinden Seval Şekerci'nin açılış konuşması ile başladı.

Şekerci konuşmasında, "Huzurlu ve mutluluğumuzun temel taşları olan kadınlarımız varlıkları ile her alanda fedakarlıkları üretkenliği ve duyarlılığı temsil etmektedirler. Kadınlarımıza birçok sosyal hizmet vermekteyiz. Biliyoruz ki ailenin güçlenmesi kadının güçlenmesi ile mümkündür." diye konuştu.

İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlisi psikolog Özge Yaman da "Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu sürdürülebilir adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup politik sosyal ekonomik kültürel ve çevresel güvenliği başarmada da ön koşuldur." şeklinde konuştu.

İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Vaizi Fadime Arslan ise ülkenin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi eğitimin kalitesinin arttırılmasının zorunlu olduğunu ifade etti.

Programa, Karamürsel Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, okul aile birlikleri ve Karamürselli kadınlar katıldı.

"İstanbul Şarkıları" konseri

Karamürsel İleri Musiki Derneği tarafından, derneğin kurucusu Ferhan Bal anısına Türk sanat müziği "İstanbul Şarkıları" adlı konser verildi.

Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezindeki konsere Karamürsel Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Karacan, CHP Karamürsel İlçe Başkanı Ali Kara ve vatandaşlar katıldı.

Dernek Başkanı Nahit Öztürk, etkinliklerin yıldan yıla geliştiğini belirterek, Türk sanat musikisi içinde söylenen her parçada dinleyicilerin kendisi ile ilgili duygular bulacağını söyledi.

Daha sonra Nalan Kaçar Taşkın yönetimindeki koro konser verdi.

25 kiloluk ekmek kestiler

Gölcük Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından yöresel yemek tanıtım etkinliği düzenlendi.

Dernek binasındaki etkinliği, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamid Durgut, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp ve davetliler katıldı.

Kaymakam Altıntaş, etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ederek, "Kadının eli değdiği her şey başarılı ve güzel olur. Dernek oluşumları daima ülkemizin yöresel kültür zenginliğini tanıtmalı ve birlikte bu tür güzel kültürleri yaşamalıyız." dedi.

Belediye Başkanı Ellibeş de derneklerin içerisinde Gölcük için en candan hizmet veren birinin Trabzonlular Derneği olduğunu söyledi.

Dernek Başkanı Hüseyin Çakıroğlu ise derneğin gençlik kollarını oluşturacaklarına vurgu yaparak, yeni oluşan kadın kollarının ilk etkinliğinde yöresel yemekleri yaparak burada tanıttıklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından 25 kilogram ağırlığındaki ekmeği, fırıncı Ahmet Ayaz keserek gelen konuklara dağıttı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kocaeli'den Kısa Kısa - Son Dakika


Son Dakika

Çukur hayranlarını şoke eden fragman! Cumali diziye veda mı ediyor? Aydın semalarında esrarengiz cisim! İki gündür mahalleli korku içinde Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Şişli'de mucize kurtuluş! Otomobilin üzerine hafriyat kamyonu devrildi 20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti