Kocaeli İtfaiyesi 2012 Yılında da Eğitimlerini Sürdürecek - Son Dakika

Kocaeli İtfaiyesi 2012 Yılında da Eğitimlerini Sürdürecek

18.02.2012 11:50
Kocaeli İtfaiyesi 2012 Yılında da Eğitimlerini Sürdürecek, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliği arasındaki Türkiye'deki itfaiyecilere yönelik eğitim işbirliği 2012 yılında da devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliği arasındaki Türkiye'deki itfaiyecilere yönelik eğitim işbirliği 2012 yılında da devam ediyor.

Eğitimlerde katılımcılara 3 hafta boyunca mesleki itfaiyecilik bilgileri aktarılıyor. Eğitimler ana konu başlıkları olarak Yangınları Önleme ve Yangınla Mücadele, Trafik Kazalarında Kurtarma, Yüksek Açı Kurtarma, Kentsel Arama ve Kurtarma, Kuyulardan ve Dar Alanda Kurtarma Teknikleri, Tehlikeli Kimyasalların Taşınması ve Kodlanması ile Sızıntı-Dökülme ve Saçılma Durumlarında Müdahale konularını içeriyor. Yangınları Önleme ve Yangınla Mücadele konularında kapalı ve Dumanlı Ortamlarda İlerleme Teknikleri, Yangın ve Kazazedelerin Aranması ve Kurtarılması, Flash Over ve benzeri Yangın Riskleri Durumunda Müdahale ve Hayatta Kalma Teknikleri uygulamalı olarak aktarılıyor.

Trafik Kazalarında Kurtarma, Yüksek Açı Kurtarma, Kentsel Arama ve Kurtarma, Kuyulardan ve Dar Alanda Kurtarma Teknikleri, Tehlikeli Kimyasalların Taşınması ve Kodlanması ile Sızıntı-Dökülme ve Saçılma Durumlarında Müdahale konuları da KOBİTEM eğitim tesislerindeki ilgili simülatörlerde uygulamalı olarak aktarılıyor. Eğitimlerin sonunda katılımcılara itfaiyeci kaskı, yanmaya dayanımlı elbise ve diğer ekipmanlar bağlı bulundukları itfaiye teşkilatlarında kullanılmak üzere hediye ediliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında yapılan işbirliği çerçevesinde 2010 yılı içerisinde, Türkiye'deki diğer itfaiye teşkilatlarına yönelik mesleki eğitimlerin düzenlenmesi ve eğitimlerin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM eğitim tesislerinde verilmesi kararlaştırılmıştı. 2010 yılı içerisinde gerçekleştirilen eğitimlerin başarısı üzerine, programın 2011 yılına da uzatılmasına karar verilmişti. Eğitimlerin ülkemizdeki tüm itfaiye teşkilatlarına yaygınlaştırılması ile alınan olumlu geri bildirimler ve yüksek memnuniyet oranı üzerine, işbirliğinin 2012 yılında da devam edilmesi kararlaştırıldı. - KOCAELİ

Kocaeli İtfaiyesi 2012 Yılında da Eğitimlerini Sürdürecek
Kocaeli İtfaiyesi 2012 Yılında da Eğitimlerini Sürdürecek
Kocaeli İtfaiyesi 2012 Yılında da Eğitimlerini Sürdürecek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kocaeli İtfaiyesi 2012 Yılında da Eğitimlerini Sürdürecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Meteoroloji 10 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı