Kocaeli-izmit'te, azize santa barbara ayinle anıldı - Son Dakika

Kocaeli-izmit'te, azize santa barbara ayinle anıldı

04.12.2019 14:26

İzmit'te, Azize Santa Barbara ayinle anıldıİZMİT'te, Hristiyanlığı seçtiği için babası tarafından öldürülen Azize Santa Barbara, Fener Rum Patriği Bartholomeos'un katıldığı ayinle anıldı.

İzmit'te, Azize Santa Barbara ayinle anıldı

İZMİT'te, Hristiyanlığı seçtiği için babası tarafından öldürülen Azize Santa Barbara, Fener Rum Patriği Bartholomeos'un katıldığı ayinle anıldı.

Hristiyanlığı seçtiği için babası Dioskorus tarafından 4 Aralık 235 tarihinde işkence edilerek öldürülen Azize Santa Barbara, 'Santa Barbara Kulesi' olarak da adlandırılan İzmit Bağçeşme mevkiindeki tarihi surlar altında ayin ile anıldı. Santa Barbara Kültür ve Turizm Geliştirme Kooperatifi tarafından düzenlenen anma etkinliğine, Fener Rum Patriği Bartholomeos da katıldı. Ayinde başı kesilerek öldürüldüğüne inanılan Azize Santa Barbara için İncil'den dualar okunarak, mumlar yakıldı.

Ayin sonrasında konuşma yapan Fener Rum Patriği Bartholomeos, Azizlere, azizelere özel hürmet gösteriyoruz. Çünkü inanıyoruz ki, azizler, ermişler Yüce Allah'ın katında bizim dualarımızı götürüyorlar, iletiyorlar. Bizim temsilcilerimiz ve elçilerimiz oluyorlar. Onun için onlara müteşekkiriz. Her sene burada isim günlerini kutladığımız gün, onlara özellikle hasret gösteriyor, hasret besliyoruz. Onlara karşı dualarımız daha kuvvetli oluyor. Bizim dualarımızı Yüce Allah'ın katına götürmelerini arzu ediyoruz. dedi.

Kocaeli-izmit'te, azize santa barbara ayinle anıldı
Kocaeli-izmit'te, azize santa barbara ayinle anıldı
Kocaeli-izmit'te, azize santa barbara ayinle anıldı
Kocaeli-izmit'te, azize santa barbara ayinle anıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kocaeli-izmit'te, azize santa barbara ayinle anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller hastaneye kaldırıldı Galatasaray, maça hızlı başladı! Yıldız futbolcu mutlak pozisyonu değerlendiremedi Ünlü şarkıcı Zeynep Mansur, hava durumu sunucusu oldu Ruhani: İsrail'in tuzağına düşmeyeceğiz, suikasta uygun zamanda yanıt vereceğiz Birleşik Arap Emirlikleri'nde 144 katlı gökdelen patlayıcılarla yıkıldı Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü