Kocaeli'nin sahilleri 6. mavi bayrağı aldı - Son Dakika

Kocaeli'nin sahilleri 6. mavi bayrağı aldı

29.06.2019 19:22

Kocaeli'nin sahilleri 6. mavi bayrağı aldıKOCAELİ - Temizlik çalışmaları ile sahillerin doğal güzelliklerinin ön plana çıktığı Kocaeli'de çalışmaların ödülü olan 6. mavi bayrak, düzenlenen törenle Kandıra ilçesinde bulunan Miço koyuna çekildi.

Kocaeli'nin sahilleri 6. mavi bayrağı aldı

KOCAELİ - Temizlik çalışmaları ile sahillerin doğal güzelliklerinin ön plana çıktığı Kocaeli'de çalışmaların ödülü olan 6. mavi bayrak, düzenlenen törenle Kandıra ilçesinde bulunan Miço koyuna çekildi.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde bulunan 'Miço koyu kadınlar plajı' Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı'nın belirttiği 33 koşulu tamamlanıp mavi bayrağını teslim aldı. Alınan bu bayrakla birlikte Kocaeli'nde ki mavi bayrak sayısı kandıra 5 olmak üzere toplan 6 sayısına ulaştı. Türkiye'nin üçüncü, Marmara bölgesinin ise tek mavi bayraklı kadınlar plajı olan miço'da, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın'ın katılımıyla bayrak teslim töreni yapıldı.

Miço Kadınlar Plajı'nda gerçekleşen bayrak teslim Büyükakın'ın yanı sıra AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Büyükşehir Genel Sekreter Vekili Gökmen Mengüç, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve büyükşehir yöneticileri katıldı. Törende konuşan Başkan Büyükakın, "Burada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve onlara bu vizyonu veren geçmiş dönem Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'na sonsuz teşekkürlerimi buradan sunmayı bir borç biliyorum" dedi.

Mavi Bayrak törenine katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, "Bu gün bizim için çok keyifli bir gün. İlk mavi bayrağımızı Karamürsel de almıştık ondan sonra Kandıra'da birçok mavi bayrak aldık. 4 tane mavi bayrağımız zaten Kandıra'mızda var. Miço Kadınlar Plajı ile Kandıra'da 5'inci Kocaeli'de 6'ncı mavi bayrağımız oldu. Mavi bayrak almak gerçekten çok zor. Uluslararası bir standarttır ve 33 tane kriterden başarı ile geçmeniz gerekiyor. Ayrıca bu 33 kriterden biri bağlı kalmasanız ise de mavi bayrağımızı kaybetmemiz bir o kadar kolay. Onun için buraya gözümüz gibi bakacağız. Hep birlikte bakacağız. Burada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve onlara bu vizyonu veren geçmiş dönem belediye başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'na sonsuz teşekkürlerimi buradan sunmayı bir borç biliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kocaeli'nin 6. mavi bayrağı törenle Kandıra Miço koyunda dalgalanmaya başladı.

YORUMLAR
500
Genel Sekreter Balamir Gündoğdu: 'Cumhuriyet Parkı'nın mülkiyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyesine aittir' Genel Sekreter Balamir Gündoğdu: 'Cumhuriyet Parkı'nın mülkiyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyesine aittir' Malazgirt Zaferi için 1600 kilometre pedal çevirecekler Malazgirt Zaferi için 1600 kilometre pedal çevirecekler Medyaya ayar vermeye Fatsa Kaymakamı Yaran, son kararname ile Kandıra'ya atandı Medyaya ayar vermeye Fatsa Kaymakamı Yaran, son kararname ile Kandıra'ya atandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kocaeli'nin sahilleri 6. mavi bayrağı aldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement