Kocaeli Valiliği'nden Açıklama: 'Görüntülerdeki 35 Yabancı Uyruklu Şahıs Yakalandı' - Son Dakika

Kocaeli Valiliği'nden Açıklama: 'Görüntülerdeki 35 Yabancı Uyruklu Şahıs Yakalandı'

25.05.2022 18:45

Kocaeli'de bir TIR dolusu göçmenin şehire dağılmasına ilişkin görüntüler üzerine Kocaeli Valiliği, “Kaçak yollarla yurda giriş yaptıkları anlaşılan yabancı şahısların kaçma girişimi neticesinde bölgede geniş çaplı inceleme başlatılmış ve bu çalışmalar neticesinde Afgan uyruklu 27 yabancı şahsın yakalandığı Valiliğimizce aynı gün kamuoyu ile paylaşılmıştır” açıklamasını yaptı.

Kocaeli'de bir TIR dolusu göçmenin şehire dağılmasına ilişkin görüntüler üzerine Kocaeli Valiliği, "Kaçak yollarla yurda giriş yaptıkları anlaşılan yabancı şahısların kaçma girişimi neticesinde bölgede geniş çaplı inceleme başlatılmış ve bu çalışmalar neticesinde Afgan uyruklu 27 yabancı şahsın yakalandığı Valiliğimizce aynı gün kamuoyu ile paylaşılmıştır" açıklamasını yaptı.

Kocaeli'de bir TIR dolusu göçmenin kaçtığı anların paylaşıldığı görüntüler ile ilgili Kocaeli Valiliği'nden açıklama yapıldı. Valilik açıklaması şöyle:

"22 Mayıs 2022 Pazar günü saat 11.00 sıralarında, Kuzey Marmara Otoyolu, Dilovası Mermerciler gişe çıkışında, Jandarma Trafik Timlerince yapılan trafik kontrolü esnasında durdurulan kapalı kasa bir aracın kasasının içine saklanmış halde ilk anda sayısı ve uyruğu tespit edilemeyen ve kaçak yollarla yurda giriş yaptıkları anlaşılan yabancı şahısların kaçma girişimi neticesinde bölgede geniş çaplı inceleme başlatılmış ve bu çalışmalar neticesinde Afgan uyruklu 27 yabancı şahsın yakalandığı Valiliğimizce aynı gün kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bazı sosyal medya ve basın organlarında bu konuda tekrar yayınlar yapıldığı görüldüğünden açıklama yapma gereği duyulmuştur. Olay günü yedi emin parkına çekilen araçtan kaçmaya çalışan yabancı uyruklu şahıslarla ilgili çevrede devam eden detaylı çalışmalar neticesinde 24'ü Afgan, 9'u Pakistan, 1'i İran ve 1'i Bangladeş uyruklu olmak üzere toplamda 35 yabancı uyruklu şahıs yakalanmış olup işlemlerinin tamamlanmasına müteakiben sınır dışı edileceklerdir.

ORGANİZE EDEN KİŞİ TUTUKLANDI

Organize eden kişi adli makamlarca tutuklanmış olup diğerlerinin de yakalanması için çok yönlü çalışmalar devam etmektedir. Düzensiz göç ile mücadelemiz kararlılıkla sürdürülmektedir"

YORUMLAR
500
Alevlerin içinde kalan binadan atlayan kadını komşusu havada yakaladı! Alevlerin içinde kalan binadan atlayan kadını komşusu havada yakaladı! Pakistan'dan Afgan şoför ve nakliyecilere vize kolaylığı Pakistan'dan Afgan şoför ve nakliyecilere vize kolaylığı Gebze'de tapu teslim töreni Gebze'de tapu teslim töreni
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Kocaeli Valiliği'nden Açıklama: 'Görüntülerdeki 35 Yabancı Uyruklu Şahıs Yakalandı' - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement