Kocamaz'ın Gönül İklimi Adlı Eserin 2 Temmuz'da Galası Yapılacak - Son Dakika

Kocamaz'ın Gönül İklimi Adlı Eserin 2 Temmuz'da Galası Yapılacak

8 yıl önce

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın kaleme aldığı duygularının notalarla buluştuğu 'Kocamaz'ın Gönül İklimi' adlı eserin 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü galası yapılacak.

Kocamaz'ın Gönül İklimi Adlı Eserin 2 Temmuz'da Galası Yapılacak, System.String[]

Tarsus Kültür Merkezi'nde saat 20.00'da gerçekleştirilecek olan galada Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, besteci ve müzisyen Erdal Altıntaş ve ünlü şair Ahmet Selçuk İlkan sahne alacak.


Tüm Tarsusluları galaya davet eden Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, albümün çıkmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Kocamaz, "Milletleri bir arada tutan en önemli unsur onların kültürleridir.


Edebiyat ve sanatın bir dilin bütün güzellikleri ile harman edilmesiyle ortaya çıkan eserler geçmişle gelecek arasında yıkılmayan bir köprü oluşturur. Şiir gönüllerin buluştuğu mısralar dizisidir. Orada her türlü aşk, inanç ve milli duygular paylaşılır.


Bunların bir beste formunda notlara dökülmesi şiire ayrı bir anlam, ayrı bir güzellik kazandırır. Ortaya çıkan sanat eserleri ise, insanların dilinden dökülürken, farkında olmadan ortak paydalar oluşturur. Bu inançlarda, sevgide, geleneklerde ve gönüllerde, birliğin, dirliğin ve bütünlüğün habercisidir. Bu eser hasbelkader şahsımın gönül iklimindeki mısralarda gezintisi ve o mısraların sevgili Erdal Altıntaş tarafından notalara aktarımından ibarettir.


Ayrıca değerli sanatçı Ahmet Selçuk İlkan'ın da naçizane yazdığım mısraları dillendirmesi benim için onurdur. İyi bir eser olduğunu düşünüyorum. Başta Erdal Altıntaş olmak üzere eserin ortaya çıkmasına gönül diliyle, sazının teliyle destek veren herkese sonsuz teşekkürler. Bu gece yaşayacağımız heyecana ortak olmak dileğiyle tüm hemşehrilerimizi yanımızda görmek istiyoruz" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 29.06.2012 09:33 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Gelecek Partisi'nin ilk belediye başkanı Halil Kulak: Katılmak isteyen başkaları da var
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 'prezervatif' tartışması Atatürk Havalimanı'nda sahibinden satılık yolcu uçağı