Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir'deki Yolsuzluk İddiaları Hakkında İfade Veriyor - Son Dakika

Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir'deki Yolsuzluk İddiaları Hakkında İfade Veriyor

02.01.2012 15:08
Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir'deki Yolsuzluk İddiaları Hakkında İfade Veriyor, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik iki ayrı operasyon kapsamında 34 kişinin tutuklanmasının ardından Başkan Aziz Kocaoğlu'nun da şüpheli sıfatıyla sorgusu devam ediyor.2011 Mayıs ve Aralık aylarında yapılan, halk arasında "Körfez Operasyonu" olarak bilinen operasyonların ikincisinde 83 kişi gözaltına alınmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik iki ayrı operasyon kapsamında 34 kişinin tutuklanmasının ardından Başkan Aziz Kocaoğlu'nun da şüpheli sıfatıyla sorgusu devam ediyor. 201 1 Mayıs ve Aralık aylarında yapılan, halk arasında "Körfez Operasyonu" olarak bilinen operasyonların ikincisinde 83 kişi gözaltına alınmıştı. Bunlardan, üst düzey belediye bürokratlarının da aralarında bulunduğu 34 kişi tutuklanmıştı. Operasyonların tamamlanmasından sonra Başkan Kocaoğlu da örgüt elebaşı olduğu iddiası ve şüpheli sıfatıyla İzmir Adliyesi'ne çağrıldı. Saat 09.30'da evinden ticari bir taksiyle adliyeye giden Kocaoğlu, kapıda basın mensuplarının sorularına karşılık, ifade vermek için geldiğini ve ne için çağrıldığını bilmediğini söyledi. Saat 10.00 sıralarında soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Birol Çengil'in odasına girdi. Yaklaşık 2 saat sorgunun ardından verilen öğle yemeği arasında İzmir Barosu Başkanı Sema Pekdaş'ın makam odasına geçen Aziz Kocaoğlu, burada sandviç yiyip ayran içti.

Sorguda Kocaoğlu'na, bütün soruşturma dosyası hakkında sorular yöneltildiği öğrenildi. Özellikle talimatıyla iptal edilen ve yaklaşık 4 milyon lira kamu zararı oluştuğu bilirkişi raporlarıyla tespit edilen otopark ihalesi, kendisinin CHP seçim bürolarına gönderilen binlerce sandviç, organizatör Hakan Say ile eski Genel Sekreter Pervin Şenel Genç arasındaki konuşmada geçen CHP'ye 300 bin lira aktarılması, sendikacıların ihalelere katılanları darp ve tehdit etmesi iddialarının sorulduğu belirtildi. Başkan Kocaoğlu'nun ifadesinin alınmasına, yemek arasından sonra devam edildi.

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayı ise Başkan Aziz Kocaoğlu'nun adliyede olduğu konusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yardımcılarının telefonla bilgi aldığını, Kocaoğlu'nun bilgisine başvurulduğunu, kendileri açısından korkulacak bir durum olmadığını, tutuklanmasını beklemediklerini ve morallerinin iyi olduğunu söyledi.

Bu arada Başkan Kocaoğlu'ndan önce Başkan Vekili Sırrı Aydoğan'ın, 30 Aralık 2011 Cuma günü emniyete çağrılarak, Kocaoğlu yokken imza attığı kaşkol ve şal alımlarıyla ilgili bilgisine başvurulduğu ortaya çıktı.

Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir'deki Yolsuzluk İddiaları Hakkında İfade Veriyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir'deki Yolsuzluk İddiaları Hakkında İfade Veriyor - Son Dakika


Son Dakika

Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi Sıla ve Hazer Amani çiftinin sık sık ayrılıp barıştığı öne sürüldü ABD'li Citi'den gümüş ve altın fiyatlarında yükseliş tahmini! Rekor gelebilir İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı