Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kocası Evde Yokken Camı Tıkladığı İçin Öldürmüş - Son Dakika

Kocası Evde Yokken Camı Tıkladığı İçin Öldürmüş

- Kocası evde yokken camı tıkladığı için öldürmüşBURSA - Bursa'da geçen yıl eylül ayında, gönül ilişkisi olduğu komşusu 30 yaşındaki Ümit Şahin'i evinin önünde tabancayla vurarak öldürmekle suçlanan 4 çocuk annesi Neşe Aydın'ın yargılanmasına devam edildi.

01.10.2017 - 13:28,

- Kocası evde yokken camı tıkladığı için öldürmüş

BURSA - Bursa'da geçen yıl eylül ayında, gönül ilişkisi olduğu komşusu 30 yaşındaki Ümit Şahin'i evinin önünde tabancayla vurarak öldürmekle suçlanan 4 çocuk annesi Neşe Aydın'ın yargılanmasına devam edildi. Ömür boyu hapsi istenen Neşe Aydın, öldürdüğü komşusu Ümit Şahin ile aralarında ilişki bulunduğunu, bu ilişkiden dünyaya gelen çocuğu eşinin üzerine kaydettiğini itiraf etti. Aydın, "Daha sona beni rahat bırakacaktı. Sözünde durmadı. Eşime mesajla gerçekleri anlattı. Kocam evde olmadığı sırada camı tıklayınca onu öldürdüm" dedi.

Merkez Osmangazi ilçesinde geçen yıl Eylül ayında, Neşe Aydın, komşusu Ümit Şahin'i evinin önünde tabanca ile ateş ederek öldürdü. Olay yerine çağırdığı polis ekiplerine, çocuklarını öptükten sonra teslim olan Neşe Aydın, verdiği ilk ifadesinde, "Cinayeti namus meselesi yüzünden işlediğini söyledi. Hakkında, Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Neşe Aydın, Ümit Şahin ile aşk yaşadıklarını ve bu ilişkiden dünyaya gelen çocuğunu nikahlı eşinin nüfusuna yazdırdığını itiraf etti. Hakim karşısında bir kez daha ifade veren Aydın, "Onunla 5 yıl ilişki yaşadık. Bir de çocuğumuz oldu. Sonra ayrılmaya karar verdik, Ümit beni bir daha rahatsız etmeyecekti. Sözünde durmadı. Eşime mesaj atıp ilişki yaşadığımızı anlatmış. Bu nedenle eşim ile aramız bozuldu. Kocamın evde olmadığı sırada evin önüne gelip camı tıklatınca onu öldürdüm. Kurtulmak için bunu yaptım. Kocamın bu olay ile hiçbir ilgisi yok" dedi. Cinayete azmettirmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan eş Mehmet Aydın da duruşmada ifade verdi. Mehmet Aydın, nüfusuna kayıtlı 4'üncü çocuğunun gerçek babasının kendisi olmadığını öğrenince onu kayınvalidesine teslim ettiğini söyledi. Mehmet Aydın, yöneltilen suçlamayı kabul etmeyip, "Ben, onu öldürmesi için Neşe'yi azmettirmedim. Haberim yok. Olay akşamı işe gitmiştim. Gerçeği sonra öğrendim" dedi. Mahkeme heyeti, sanık kadının tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Kocası Evde Yokken Camı Tıkladığı İçin Öldürmüş - Son Dakika


Advertisement