Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kocası Evde Yokken Camı Tıklatınca Öldürmüş - Son Dakika

Kocası Evde Yokken Camı Tıklatınca Öldürmüş

Bursa’da geçen yıl eylül ayında gönül ilişkisi olduğu komşusunu evinin önünde tabancayla vurarak öldürmekle suçlanan 4 çocuk annesi kadının yargılanmasına devam edildi.

Kocası Evde Yokken Camı Tıklatınca Öldürmüş
01.10.2017 - 13:27,

Bursa'da geçen yıl eylül ayında gönül ilişkisi olduğu komşusunu evinin önünde tabancayla vurarak öldürmekle suçlanan 4 çocuk annesi kadının yargılanmasına devam edildi. Ömür boyu hapsi istenen sanık, öldürdüğü komşusu ile aralarında ilişki bulunduğunu, bu ilişkiden dünyaya gelen çocuğu eşinin üzerine kaydettiğini itiraf ederek, "Daha sonra beni rahat bırakacaktı. Sözünde durmadı. Eşime mesajla gerçekleri anlattı. Kocam evde olmadığı sırada camı tıklayınca onu öldürdüm" dedi.

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde geçen yıl eylül ayında Neşe A., komşusu Ümit Şahin'i (30) evinin önünde tabanca ile vurarak öldürdü. Olay yerine çağırdığı polis ekiplerine çocuklarını öptükten sonra teslim olan Neşe A., verdiği ilk ifadesinde, cinayeti namus meselesi yüzünden işlediğini söyledi. Hakkında Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Neşe A., Ümit Şahin ile aşk yaşadıklarını ve bu ilişkiden dünyaya gelen çocuğunu nikahlı eşinin nüfusuna yazdırdığını itiraf etti. Hakim karşısında bir kez daha ifade veren sanık, "Onunla 5 yıl ilişki yaşadık, bir de çocuğumuz oldu. Sonra ayrılmaya karar verdik, Ümit beni bir daha rahatsız etmeyecekti. Sözünde durmadı. Eşime mesaj atıp ilişki yaşadığımızı anlatmış. Bu nedenle eşim ile aramız bozuldu. Kocamın evde olmadığı sırada evin önüne gelip camı tıklatınca onu öldürdüm. Kurtulmak için bunu yaptım. Kocamın bu olay ile hiçbir ilgisi yok" dedi.

'Cinayete azmettirmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan eş Mehmet A. da duruşmada ifade verdi. Mehmet A., nüfusuna kayıtlı dördüncü çocuğunun gerçek babasının kendisi olmadığını öğrenince onu kayınvalidesine teslim ettiğini söyledi. Mehmet A., yöneltilen suçlamayı kabul etmeyerek, "Ben, onu öldürmesi için Neşe'yi azmettirmedim. Haberim yok. Olay akşamı işe gitmiştim. Gerçeği sonra öğrendim" dedi.

Mahkeme heyeti, sanık kadının tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Kocası Evde Yokken Camı Tıklatınca Öldürmüş - Son Dakika


Advertisement