Kocasinan'da Öğrenciler Milli Değerlerle Yetişiyor - Son Dakika

Kocasinan'da Öğrenciler Milli Değerlerle Yetişiyor

15.03.2018 12:03
Kocasinan'da Öğrenciler Milli Değerlerle Yetişiyor, System.String[]

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümleri dolayısıyla ilçe genelinde okullar arası yarışmalar düzenlendi.

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 97. ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümleri dolayısıyla ilçe genelinde okullar arası yarışmalar düzenlendi.

Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Kasım Herdem, milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin milli birlik ve beraberlik duygularını daha da pekiştirmek amacıyla düzenlenen program, bölge yarışmalarında birinci olan 12 öğrencinin katıldığı en güzel İstiklal Marşı okuma yarışmasıyla başladı. Yarışmada öğrencilerin birbirinden güzel performanslarıyla duygu dolu anlar yaşanırken jüri üyeleri puanlamada zorlandı. Yarışmaya katılanlar; ezbere okuma, vurgu ve tonlamayla okuma, jest ve mimikleri kullanma, duraklamaları uygun okuma, şiir diline uygun okuma, ses tonunu ve nefesini ayarlama, kelimeleri doğru ifade etme, ses ve müzik uyumu, sahne hakimiyetive öğrencinin kıyafeti olmak üzere değerlendirildi. İstiklal Marşı Okuma Yarışması'nda puanlama sonucunda finale kalan ortaokullar arası birinci Huriye Eren Ortaokulu öğrencisi Yağmur Tezcan, ikinci Salih Avgın Paşa Ortaokulu öğrencisi Sena Solakça, üçüncü ise Emel Tarman Görme Engelliler Ortaokulu öğrencisi Rabia Kökkaya oldu. İlkokul sıralamasında ise birinci Cevdet Sunay İlkokulu öğrencisi Efsa Karaca, ikinci Gazi Osmanpaşa İlkokulu öğrencisi Rabia Varol, üçüncü ise Mehmet Ali Bakkaloğlu öğrencisi Mehmet Efe Koçer oldu.

Çanakkale şiirlerini en güzel okuma yarışmasında ise öğrenciler, Çanakkale şiirlerini en güzel şekilde okumaya çalıştı. Sonrasında da dereceye giren öğrencilere çeşitli ödül ve armağanlar verilmesiyle program sona erdi. - KAYSERİ

Kocasinan'da Öğrenciler Milli Değerlerle Yetişiyor
Kocasinan'da Öğrenciler Milli Değerlerle Yetişiyor
Kocasinan'da Öğrenciler Milli Değerlerle Yetişiyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kocasinan'da Öğrenciler Milli Değerlerle Yetişiyor - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti