Kocasinan Türkiye'ye Tanıtıldı - Son Dakika

Kocasinan Türkiye'ye Tanıtıldı

Kocasinan’ın güzellikleri ve ilçeye yapılan yatırımlar, Türk Halk Müziği’nin ünlü isimlerinden Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Gündüz Gece Programı’nda 3 farklı bölümle tanıtıldı.

Kocasinan Türkiye'ye Tanıtıldı, System.String[]

Kocasinan'ın güzellikleri ve ilçeye yapılan yatırımlar, Türk Halk Müziği'nin ünlü isimlerinden Kürşat'ın eğlenceli sunumuyla Gündüz Gece Programı'nda 3 farklı bölümle tanıtıldı.

Kanal 7 ekranlarında; Kocasinan'ın kültürel, tarihi ve doğal güzellikleri ile yemek kültürü ve Kocasinan Akademi tesislerinin tanıtıldığı programda Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın da röportajına yer verildi. Özellikle Akademi Tesislerinde verilen kurslar sayesinde kursiyerlerin el emeği ürünleri ile ev ekonomisine katkı sunmaları dikkat çekildi. İlçenin farklı bölgelerinde çekimlerin gerçekleştirildiği program, Kürşat'ın kendine has sunumuyla ve Kocasinanlı vatandaşlarının eşsiz sohbetiyle renklendi. İlk olarak Yemlihalılar ile söyleşiler yapıp, Yamula Patlıcanı'ndan karnıyarık ve reçel tarifi alan Kürşat, güveçte yaprak dolması, kuzu çevirme, turşu, katmer gibi lezzetleri de tanıttı. Çobanlar ile birlikte koyun güden Kürşat, ayçiçek tarlasında yapılan hasata da eşlik ederek renkli görüntüler oluşturdu. Tarihe beşiklik eden Kültepe'nin de tanıtıldığı program, herkesin sevgisini kazanan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın samimi sohbetiyle renklendi. Kürşat ve ekibini, kadim şehrin kadim ilçesinde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, " Kayseri, tarihte İpek Yolu'nun merkezinde yer almış ve Ticaretin Beşiği olan bir şehirdir. Tarihe beşiklik eden Kültepe, Kaniş-Karum'un bulunduğu yer, Kocasinan sınırları içerisindedir. Birçok tabiat güzellikleri ve kültürel zenginliklerini içinde barındıran ilçemizde, özellikle belediyemizin ismini taşıdığı Mimar Sinan'ın bütün Avrupa'da yaptığı eserler günümüze kadar ulaşmıştır. Bu vesileyle zengin ve köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Kocasinanımızın milli ve manevi değerlerini, kültür, sanat ve turizm gibi faaliyetlerimizle gelecek nesillere aktarmak için yoğun gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

Kocasinan'ı her yönüyle ekrana taşıyan Gündüz Gece Programı, Kocasinan Akademi tesislerinin tanıtımıyla devam etti. Kayseri şivesiyle programa renk katan Kürşat, özellikle Dolgu Bebek Yapımı kursuna katılarak, el emeği göz nuru ürünleri ortaya çıkaran Anadolu kadınlarıyla neşeli sohbetler gerçekleştirdi. Ardından General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Teknoloji Merkezi'nde eğitmenlerden bilgi alan Kürşat, gençlerin drone gibi insansız hava araçları çalışmalarına hayran kaldı. - KAYSERİ

YORUMLAR

Son Dakika

UEFA'dan şok karar! Futbolcularında koronavirüs çıkan takım hükmen mağlup sayıldı MetroPOLL anketinde Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı yüzde 50'yi aştı Miçotakis'le görüşen Macron'dan Türkiye karşıtı adım: Doğu Akdeniz'deki askeri güç artırılacak Bakan Albayrak, sosyal medyadaki "çokomelli" paylaşımlarına gönderme yaptı Bakan Albayrak'tan Ahmet Hakan'ın kurdaki dalgalanmayla ilgili sorusuna yanıt: Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Yerli otomobilin fiyatı belli oldu mu? TOGG'dan resmi açıklama geldi Sağlık Bakanı Koca'dan artan vakalarla ilgili kritik uyarı: Ağır tedbirlere dönebiliriz Bakan Albayrak'tan dövizdeki artışla ilgili ilk değerlendirme: Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu Türkiye'den, Yunanistan'a destek veren İsrail'e sert tepki: Bozacının şahidi şıracı Son Dakika: Okullarda yüz yüze eğitim 21 Eylül'e kadar ertelendi Instagram modeli Yasmine Cecilia, kendi evinde verdiği partide darp edildi! Kanlar içinde kaldı Yangında iki çocuğunu yitiren anneden yürek yakan haykırış Şeyda Coşkun tatilde spora ara vermedi! İskelede sık sık egzersiz yaptı Miçotakis, Türkiye gerginliğiyle ilgili "acil koduyla" ulusa sesleniş konuşması yaptı Alanyasporlu Siopis ve eşi, gittikleri düğünde koronavirüse yakalandı