Kocasından Miras Kalan 1957 Model Otomobile Gözü Gibi Bakıyor - Son Dakika

Kocasından Miras Kalan 1957 Model Otomobile Gözü Gibi Bakıyor

06.12.2018 09:14

Kocasından miras kalan 1957 model otomobile gözü gibi bakıyor Ordulu yaşlı kadın, vefat eden kocasından miras kalan 1957 model otomobile gözü gibi bakıyor, fırsat buldukça tozunu alıyor 'Yer uçağı' olarak adlandırdığı aracın koltuğuna her oturduğunda eski günleri hatırlayan Ayşe Özgülçin,...

Kocasından miras kalan 1957 model otomobile gözü gibi bakıyor

Ordulu yaşlı kadın, vefat eden kocasından miras kalan 1957 model otomobile gözü gibi bakıyor, fırsat buldukça tozunu alıyor

'Yer uçağı' olarak adlandırdığı aracın koltuğuna her oturduğunda eski günleri hatırlayan Ayşe Özgülçin, otomobil ile güzel günlerinin olduğunu belirtiyor

ORDU - Ordu'nun Altınordu ilçesinde yaşayan Ayşe Özgülç, kocasından miras kalan klasik otomobile gözü gibi bakıyor.

İstanbul'da 61 yıl önce sıfır kilometre olarak satın alınan 1957 model Dodge Kingsway marka otomobil, kısa bir süre kullanıldıktan sonra, Ali Bülent Özgülçin isimli Ordulu şahıs tarafından satın alındı. Aracın ilk sahibi olan dayısından otomobili satın aldıktan sonra bir dönem taksi olarak kullanan Özgülçin, 1983 yılında Ordu'da dükkan açtıktan sonra kente yerleşti. İstanbul sokaklarında tozu dumana katan otomobilini de kente getiren ve kullanmaya devam eden Ali Bülent Özgülçin, yıllarını verdiği klasik otomobilini gözünden dahi sakınarak yıllarca korumaya çalıştı.

Eşinin mirasına sahip çıkıyor

Hastalandıktan sonra dahi otomobilini düşünen ve kapalı garajda muhafaza altına alan yaşlı adam hayatını kaybedince 79 yaşındaki eşi Ayşe Özgilçin kocasından miras kalan otomobil ile ilgilenmeye devam etti. Yaşlı kadın, fırsat buldukça eşinden kalan otomobilin tozunu alıyor, içine oturdukça eski günleri hatırlıyor.

"Yer uçağı gibiydi"

Evlerinin altındaki kapalı garajda üstü örtülü bir vaziyette korunan otomobile gözü gibi baktığını anlatan Ayşe Özgülçin, aracın kendisinde çok hatırası olduğunu aktardı. 1956 yılında aracın satın alındığını söyleyen Özgülçin, "Bu araçla çok gezdik. Bu araba yer uçağı gibiydi. Arkadan bakıldığı zaman helikopter gibiydi. Eşim rahatsızlanınca aracını buraya, kapalı garaja sakladı" dedi.

"Bu araçla çok güzel günlerimiz oldu"

Klasik otomobil ile Türkiye'nin bazı bölgelerine de seyahat ettiklerini söyleyen Özgülçin, "Şimdi de kapalı garajda gözümüz gibi bakıyoruz. Eşimden de bir hatıra olarak kaldı. Allah eşimin mekanını cennet eylesin. Bu arabayla beni çok gezdirdi, bu arabaya mahallede de binmeyen kalmadı. Düğünlerde ve sünnetlerde de kullanıldı. Çok güzel günlerimiz oldu bu araçla" ifadelerini kullandı.

Ayşe Özgülçin ayrıca, aracı satmak istediklerini de aktardı.

"Aracını saklamak için dükkanını kiraya vermedi"

Yaşlı çiftin akrabaları Temel Altuntaş ise arabanın şuanda çalışır ve yürür vaziyette olduğunu söyledi. Klasik otomobilin çok iyi korunduğunu ve bütün parçalarının orijinal olduğunu belirten Altuntaş, Ali Bülent Özgülçin'in, aracını korumak için dükkanını dahi kiraya vermediğini aktardı. Altuntaş, "Bu araba, Çambaşı Yaylası'ndan İstanbul'a ve Antalya'ya defalarca gitti. Türkiye'nin muhtelif yerlerini gezdi. Şuan daha çok koleksiyonerlerin ve antikacıların ilgisini çekiyor, bunun yanında görenler de oldukça merak ediyor. Kendisi kısa bir süre önce vefat ettiği için araç şuan garajda saklanıyor. Yakın zamana kadar da kullanılıyordu. Aracın sahibi, otomobilini korumak yol kenarı olan dükkanını kiraya dahi vermedi. Sonuçta arabayı burada tutuyordu. Biz de o rahmetli olduktan sonra araca gözümüz gibi bakıyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
500
Yağmurun etkisiyle kayganlaşan yolda 4 araç birbirine girdi Yağmurun etkisiyle kayganlaşan yolda 4 araç birbirine girdi Büyükçekmece'deki trafik kazasında 4 kişi yaralandı Büyükçekmece'deki trafik kazasında 4 kişi yaralandı İSTANBUL-ÜMRANİYE'DE İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 2 YARALI İSTANBUL-ÜMRANİYE'DE İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 2 YARALI
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Kocasından Miras Kalan 1957 Model Otomobile Gözü Gibi Bakıyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş