Son Dakika Haberleri: Orta Çağdan Kalma Görüntüler! Göçmenler, Libya'da Köle Pazarlarında Satılıyor

Orta Çağdan Kalma Görüntüler! Göçmenler, Libya'da Köle Pazarlarında Satılıyor

3 gün önce

Avrupa'ya geçmek isteyen göçmenlerin en önemli rotası olan Libya'da kurulan köle pazarlarında, 400 dolardan başlayan fiyatlarla insan satışı yapılması kameralara yansıdı.

Orta Çağdan Kalma Görüntüler! Göçmenler, Libya'da Köle Pazarlarında Satılıyor, System.String[]

Libya'da kurulan köle pazarında, yapılan anonslarla insan satışı gerçekleştiriliyor. Utanç verici olay, kameralara yansıdı.

AÇIK ARTIRMA YAPILIYOR

Avrupa'ya gitmeye çalışan göçmenlerin Mayıs 2016'dan bu yana en önemli rotası olan  Libya'da kurulan köle pazarları, CNN tarafından dünyaya duyuruldu.

Köle pazarından görüntüleri ekrana getiren uluslararası kanalın haberinde, satıcının açık artırmada fiyat artışını tekrarladığı duyuluyor.

KÖLELERİN FİYATI 400 DOLARDAN BAŞLIYOR

Pazarda satılan insanların fiyatları 400 dolardan başlıyor.CNN International, görüntüleri yayınlanan kölelerden birinin Nijeryalı olduğunu bildiriyor. Yirmili yaşlarındaki genç, 'çiftlik işleri için iri yarı, büyük erkek' sözleriyle anons ediliyor. Başkent  Trablus'un dışında kurulan pazara giden CNN ekibi, altı yedi dakikada açık artırmayla satılan insanları gizli kamerayla kaydetti.

PAZARDA ANONSLAR YAPILIYOR

Pazarda sıklıkla "Kazıcıya ihtiyacı olan kimse var mı? Bu bir kazıcı, güçlü iri bir adam" gibi ifadeler duyuluyor ve ardından teklifler toplanıyor.

Fiyatların 800 dolara kadar çıktığı açık artırmada, en yüksek parayı veren yeni 'sahip' köleyi alıyor.

İşte kameralara yansıyan kölelerin görüntüleri:

Kaynak: Milliyet.com.tr

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


ABD'den Vatandaşlarına Avrupa'ya Seyahat Uyarısı: Saldırılara Karşı Dikkatli Olun Metrobüs Silivri'ye Kadar Uzatılacak
3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor