Son Dakika Haberleri: Koleksiyonerlerde Bulunan Eserler Sergilenecek

Koleksiyonerlerde Bulunan Eserler Sergilenecek

3 yıl önce

Uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul'un "Collectors' Choice" projesi kapsamında, Türkiye'nin önde gelen 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eser sergilenecek.

Koleksiyonerlerde Bulunan Eserler Sergilenecek, System.String[]
Uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul'un "Collectors' Choice" projesi kapsamında, Türkiye'nin önde gelen 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eser sergilenecek.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, küratörlüğünü Marc-Olivier Wahler'in üstlendiği, 3 ve 6 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Contemporary Istanbul, Türkiye'nin en önemli koleksiyonerlerin koleksiyonlarından özel eserleri bir araya getirecek sergiye ev sahipliği yapacak.

Proje kapsamında koleksiyonerlerin koleksiyonlarından seçeceği eserler, bin 500 metrekareyi aşan fuar alanında sergilenecek.

Koleksiyonerlere ait bilgiler ve eserlerin görülebileceği sergi kitabının, dijital ve basılı olarak uluslararası ağlar ile dağıtımı yapılacak.

Sergide yer alacak koleksiyon ve koleksiyonerler ise şöyle:

" Leyla Alaton, Ahmet Aral, Mehmet Armağan, Mine ve Cem Bahadır, Mehmet Ali Bakanay, Berrak ve Nezih Barut, Serdar Bilgili, Hanzade Doğan Boyner, Dr. Şükrü Bozluolçay Koleksiyonu, Büyük Efes Sanat Koleksiyonu, Büyükkuşoğlu Aile Koleksiyonu, Bilge ve Haro Cümbüşyan, Banu ve Hakan Çarmıklı, Demet ve Cengiz Çetindoğan, Suzan Sabancı ve Haluk Dinçer, Ayşe ve Saruhan Doğan, Gülin ve Emre Dökmeci, Elif Dürüst, Oya ve Bülent Eczacıbaşı, Tansa ve Can Ekşioğlu, Sevda ve Can Elgiz, Nesrin Esirtgen, Özlem ve Naim Gençoğlu, Zeynep ve Fırat Gönenç, Emine ve Sinan Gülçelik, Cem Hakko, Can Has, Emin ve Çiğdem Hitay, Ferit ve Hatice Meriçten, Ari Meşulam, Fazlı Özcan, Önder Öztarhan, Murat Özyeğin, Ayşegül ve Ömer Özyürek, Leyla Pekin, Ömer ve Arzu Sabancı, Sevil Sabancı, Hakan Salargil, Ali Selçuk, Erol ve Rana Tabanca, Türkan ve Ziya Tacir, Mustafa ve Lüset Taviloğlu, Agah ve Tüten Uğur, Ayşe Umur, Freda ve İzak Uziyel, Murat Ülker, Şebnem ve Mahmut Ünlü, Erdinç Varlıbaş, Ergin Varlıbaş, Tony Ventura, Şirin ve Neşet Yalçın, Arzuhan ve Mehmet Ali Yalçındağ, Zafer Yıldırım ve Cem Yılmaz."Bayburt'ta Kömür Diye Toplanıp Yakılan Taşın Kehribar Olduğu Öğrenilince, Bir Çok Ülke Almak İçin Sıraya Girdi Çocuğunun Gözü Önünde Eşini Bıçaklayarak Öldürdü, Sokaktaki Tüm Kadınları Ağlattı

Son Dakika! İzmir'de Sanayi Sitesinde Yangın Çıktı