Kolombiya, 2 vatandaşının Ukrayna-Rusya savaşında öldüğünü bildirdi - Son Dakika

Kolombiya, 2 vatandaşının Ukrayna-Rusya savaşında öldüğünü bildirdi

26.01.2023 07:40
Kolombiya, 2 vatandaşının Ukrayna-Rusya savaşında öldüğünü bildirdi

Kolombiya, 2 Kolombiya vatandaşının Ukrayna-Rusya savaşında çatışmada hayatını kaybettiğini bildirdi.

Kolombiya, 2 Kolombiya vatandaşının Ukrayna- Rusya savaşında çatışmada hayatını kaybettiğini bildirdi.

Kolombiya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Ukrayna topraklarında sürdürülen savaşta 2 Kolombiyalının yaşamını yitirdiği teyit edildi.

Ölen Kolombiyalıların kimliklerinin henüz tespit edilemediğini aktaran Bakanlık, " Polonya'daki Kolombiya Büyükelçiliği, Ukrayna'daki çatışmalarda iki yurttaşımızın ölüm haberini bize bildirdi." ifadesine yer verdi.

Bakanlık, ölen Kolombiyalıların geçen yıl aralıktan bu yana 49. Piyade Taburunda Ukrayna'da görev yaptığını ve 18 Ocak'ta hayatını kaybettiklerini belirtti.

Kolombiyalıların naaşlarının ülkeye getirilmesi için Ukrayna makamlarıyla ve Polonya'daki Kolombiya Büyükelçiliğiyle irtibat halinde olduğu kaydedildi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Zelenskiy: 'Bahmut ve Vugledar yakınlarındaki durum son derece ağır' Zelenskiy: 'Bahmut ve Vugledar yakınlarındaki durum son derece ağır' Zelenskiy: 'Bahmut ve Vugledar yakınlarındaki durum son derece ağır' Zelenskiy: 'Bahmut ve Vugledar yakınlarındaki durum son derece ağır' Zelenskiy: 'Bahmut ve Vugledar yakınlarındaki durum son derece ağır' Zelenskiy: 'Bahmut ve Vugledar yakınlarındaki durum son derece ağır'

Son Dakika Güncel Kolombiya, 2 vatandaşının Ukrayna-Rusya savaşında öldüğünü bildirdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement