Kolombiya'da tepki çeken polis etkinliğiAlmanya temalı etkinlikte Nazi üniforması giydiler - Son Dakika

Kolombiya'da tepki çeken polis etkinliğiAlmanya temalı etkinlikte Nazi üniforması giydiler

20.11.2021 22:48

- Kolombiya'da tepki çeken polis etkinliği Almanya temalı etkinlikte Nazi üniforması giydiler Kolombiya'da Simon Bolivar Polis Okulu'nda geçtiğimiz günlerde Almanya'yı onurlandırmak için düzenlenen kültürel değişim etkinliğinde Nazi amblemleri kullanılması ve Nazi üniforması giyen öğrenciler...

- Kolombiya'da tepki çeken polis etkinliği

Almanya temalı etkinlikte Nazi üniforması giydiler

BOGOTA - Kolombiya'da Simon Bolivar Polis Okulu'nda geçtiğimiz günlerde Almanya'yı onurlandırmak için düzenlenen kültürel değişim etkinliğinde Nazi amblemleri kullanılması ve Nazi üniforması giyen öğrenciler tepki çekti.

Kolombiya'nın Tulua şehrindeki Simon Bolivar Polis Okulu'nda geçtiğimiz günlerde Almanya'yı onurlandırmak için düzenlenen kültürel değişim etkinliğinde öğrencilerin Nazi üniforması giydiği ortaya çıktı. Etkinlikte, bazı öğrenciler SS üniforması giydiği ve salonun Nazi amblemleri ile donatıldığı görülürken, öğrencilerden biri ise Adolf Hitler kılığına girdi. Tulua polisinin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan etkinliğin fotoğrafları tepkilere neden olurken, Simon Bolivar Polis Okulu müdürünün görevine son verildi.

Colombia Devlet Başkanı Ivan Duque ise olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Yahudi soykırımını gerçekleştiren kişilerin sembollerini kullanan veya bunlara atıfta bulunan her türlü gösteriyi kınıyorum" ifadelerini kullanarak, etkinliği düzenleyenlerden ve katılımcılardan hesap sorulacağını vurguladı.

Almanya ve İsrail Büyükelçilikleri ise, Kolombiya'ya vatandaşlarını Yahudi soykırımı hakkında daha fazla eğitmesi konusunda çağrıda bulundu.

YORUMLAR
500
Son dakika haberi: Samsun'da hırsızlık suçundan 3 kişiye gözaltı Son dakika haberi: Samsun'da hırsızlık suçundan 3 kişiye gözaltı Son dakika... Nijerya'nın Zamfara eyaletinde 'bireysel silahlanma' tartışması Son dakika... Nijerya'nın Zamfara eyaletinde 'bireysel silahlanma' tartışması
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kolombiya'da tepki çeken polis etkinliğiAlmanya temalı etkinlikte Nazi üniforması giydiler - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement