Meydan muharebesi değil hükümet protestosu! Kolombiya'da ölen göstericilerin sayısı her dakika artıyor - Son Dakika

Meydan muharebesi değil hükümet protestosu! Kolombiya'da ölen göstericilerin sayısı her dakika artıyor

07.05.2021 06:13

Kolombiya'da vergi reformu karşıtı gösterilerin 9. gününde hayatını kaybedenlerin sayısı 26'ya yükseldi. Gösteriler sırasında kaybolan 145 kişiden 55'i bulunurken, 90 kişinin bulunması için araştırmalar devam ediyor. Kolombiya Çalışma Bakanı Angel Custodio Cabrera, hükümetin Ulusal Grev Komitesi temsilcileri ile masaya oturmaya hazır olduğunu belirtirken, "Gösterilerdeki tüm şiddet eylemlerinin durdurulması çağrısında bulunuyoruz" dedi.

Kolombiya'da 9 gündür devam eden vergi reformu karşıtı gösterilerde ölenlerin sayısı 26'ya yükseldi. Kolombiya Ombudsman Ofisi'nden yapılan açıklamada, 28 Nisan'da genel grev ile başlayan vergi reformu karşıtı gösterilerde ölenlerin sayısının 24'ten 26'ya çıktığı duyuruldu. Şu ana kadar alınan 145 kayıp vakasından 55'inin bulunduğu, 90 kişi için ise araştırmanın devam ettiği bildirildi.

Kolombiya'da sokaklar yangın yeri! Hükümet masaya oturmaya hazır ama göstericiler vazgeçmiyor

KOLOMBİYA HÜKÜMETİ MASAYA OTURMAYA HAZIR

Kolombiya Çalışma Bakanı Angel Custodio Cabrera, hükümetin Ulusal Grev Komitesi temsilcileri ile öngörülen tarihten önce diyalog kurmaya hazır olduğunu söyledi. Cabrera, Devlet Başkanı Ivan Duque ile Ulusal Grev Komitesi temsilcileri arasında 10 Mayıs olarak belirlenen görüşmenin bir an önce yapılabileceğini, hükümet kanadının bunun için hazır olduğunu açıkladı.

Protestolardaki şiddet eylemlerine de değinen Cabrera, "Ulusal Grev Komitesi'nin temsilcileriyle görüşmeye hazırız. Ancak vurgulanması gereken çok önemli bir şey var; gösterilerdeki tüm şiddet eylemlerinin durdurulması çağrısında bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Kolombiya'da sokaklar yangın yeri! Hükümet masaya oturmaya hazır ama göstericiler vazgeçmiyor

KOLOMBİYA'DAKİ GÖSTERİLER

Kolombiya'da 28 Nisan'da sendikalar, yerel topluluklar, öğrenci grupları ve çeşitli muhalif kesimlerin "ulusal grev" çağrısıyla vergi reformu karşıtı gösteriler başlamıştı.

Protestoların ülke genelinde şiddet olaylarına dönüşmesi üzerine Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, 2 Mayıs'ta halktan daha fazla vergi toplanması amacıyla hazırlanan vergi reformu yasa tasarısını geri çekme kararı aldıklarını açıklamıştı.

Meydan muharebesi değil hükümet protestosu! Kolombiya'da ölen göstericilerin sayısı her dakika artıyor

PROTESTOLARDA 500'DEN FAZLA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ülkeyi etkisi altına alan protestolarda onlarca banka, iş yeri ve kamu alanı yağmalanmış, 900'den fazla kişi yaralanmış, 500'den fazla kişi de gözaltına alınmıştı.

Meydan muharebesi değil hükümet protestosu! Kolombiya'da ölen göstericilerin sayısı her dakika artıyor

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Meydan muharebesi değil hükümet protestosu! Kolombiya'da ölen göstericilerin sayısı her dakika artıyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Burak Yılmaz, etkisiz oynayan takım arkadaşı Kenan Karaman'a sert çıktı: Neden bekliyorsun 20:37 Burak Yılmaz, etkisiz oynayan takım arkadaşı Kenan Karaman'a sert çıktı: Neden bekliyorsun Penaltıyı kaçıran Bale, ardından boş kaleye topu yuvarlayamadı 20:27 Penaltıyı kaçıran Bale, ardından boş kaleye topu yuvarlayamadı Fiyatı dudak uçuklattı! Ünlü yapımcı yeni saati için 1 milyon 950 bin TL ödedi 19:53 Fiyatı dudak uçuklattı! Ünlü yapımcı yeni saati için 1 milyon 950 bin TL ödedi
Saadet Partisi'ndeki gerilimde yeni perde! Eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak da safını seçti 19:31 Saadet Partisi'ndeki gerilimde yeni perde! Eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak da safını seçti Son Dakika! Bilim Kurulu sonrası konuşan Bakan Koca müjdeyi verdi: Salgın haberlerinden kurtulduğumuz bir yaz olacak 18:51 Son Dakika! Bilim Kurulu sonrası konuşan Bakan Koca müjdeyi verdi: Salgın haberlerinden kurtulduğumuz bir yaz olacak Rusya hocasının göndermesi olay oldu! Ronaldo'nun masadan kaldırdığı kolayı içti 18:24 Rusya hocasının göndermesi olay oldu! Ronaldo'nun masadan kaldırdığı kolayı içti
18:06 "Geçmişi kirli" tartışmasında geri adım attı! Mehmet Ali Erbil: Seda'dan özür diliyorum Gaziantep'te bir işletmeci intihardan vazgeçirmeye çalıştığı adam tarafından öldürüldü 17:49 Gaziantep'te bir işletmeci intihardan vazgeçirmeye çalıştığı adam tarafından öldürüldü
Advertisement