Komek'ten Arı Yetiştiriciliği Kursu - Son Dakika

Komek'ten Arı Yetiştiriciliği Kursu

02.01.2012 11:29
Komek'ten Arı Yetiştiriciliği Kursu, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları (KOMEK) vatandaşlara farklı branşlarda eğitim vermeye devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları (KOMEK) vatandaşlara farklı branşlarda eğitim vermeye devam ediyor. Mevlana Kurs Merkezi'nde açılan arı yetiştiriciliği kursu arıcılığa ilgi duyanları sevindirdi. Kursa meslek sahibi olmak için gelenlerin yanı sıra hobi olarak kendi balını üretmek için katılanlar da var.

Mevlana Kurs Merkezi'nde açılan Arı Yetiştiriciliği Kursu'nda Salı, Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere toplam 82 kişi eğitim görüyor. KO-MEK usta öğreticisi Mehmet Zeki Kazan tarafından verilen derslerde arıcılık ile ilgili temel bilgilerin yanı sıra fenni ve teknik konular anlatılıyor. Temel bilgilerin ardından ise kursiyerlere kovanların üzerinde uygulamalı eğitim yaptırılıyor.

Arı Yetiştiriciliği branşı kursiyerlerinden emekli öğretmen Sibel Kahveci yaz aylarını memleketi Sivas'ta geçirmeyi düşünüyor. Çocukluğunda buradaki bahçeli evlerinde arıcılık yapıldığını anlatan Kahveci, "Kursta öğrendiklerimle arıcılık yapmak istiyorum. Çocukluğumdaki gibi o günleri yaşamayı umut ediyorum. Kursta eğlenerek eğitim görüyoruz. Bize bu imkânları sunan değerli büyüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Kursiyer Serkan Aksut ise kursta kendisini geliştirdikten sonra arıcılık yapmak istediğini anlattı. "En önemlisi kendi balımı kendim üretmek istiyorum" diyen Aksut, verilen imkân için yetkililere teşekkür etti. Arıcılığı meslek olarak yapmak isteyenlerin yanı sıra konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler de kursa ilgi gösteriyor. Bu kursiyerlerden Eyüp Niyazi Sıkı arılar, kovan ve bal hakkında merak ettiği birçok bilgiye kurs sayesinde ulaştığını anlattı. Sıkı, bal hakkında merak ettiği tüm bilgileri edinmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Komek'ten Arı Yetiştiriciliği Kursu
Komek'ten Arı Yetiştiriciliği Kursu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Komek'ten Arı Yetiştiriciliği Kursu - Son Dakika


Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'de kurtarma çalışmalarının simgesi Buse'ye ulaşıldı! İşte ilk görüntüler Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi