Kömürcü Köyü Aşure ile Toplandı - Son Dakika

Kömürcü Köyü Aşure ile Toplandı

7 yıl önce

Niğde'ye bağlı Kömürcü köyü sakinleri aşure kazanları etrafında toplandı.Niğde Müftülüğü ve Niğde Köyleri Dayanışma Derneği halkla bir araya gelerek aşure programı organize etti.

Kömürcü Köyü Aşure ile Toplandı, System.String[]

Niğde’ye bağlı Kömürcü köyü sakinleri aşure kazanları etrafında toplandı.


Niğde Müftülüğü ve Niğde Köyleri Dayanışma Derneği halkla bir araya gelerek aşure programı organize etti. Camii bahçesinde toplanan halk, Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar’ın verdiği vaazla öğle namazını kıldı. Programda konuşan Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, "Burada her şey çok güzel. Kardeşlik, dostluk ve sevgi çerçevesinde yapılan çalışmaların meyvelerini yiyoruz. Öncelikle hepimizin, tüm İslam aleminin mübarek muharrem ayı kutlu olsun.Böyle bir günde camilerimizin bahçesinde toplanmak, şehitlerimizi saygıyla anmak o kadar güzel bir duygu ki anlatamam.” dedi.


Niğde Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Yahya Yılmaz da katılımcılara teşekkür etti. Yılmaz, "Öncelikle bize destek olan Niğde Müftülüğü, katılımları ile bizi destekleyen kurum müdürlerim ve bize kapılarını açan Kömürcü köyü halkına çok teşekkür ederiz. Bu mübarek ayda merkeze yaklaşık 50 kilometre uzakta olan kömürcü köyümüzde kardeşlerimizle beraber olmak çok güzel bir duygu. Öyle güzel ayların içerisindeyiz ki bir hayıra bin hayır yazılıyor." diye konuştu.


Niğde Nüfus Müdürü Aydoğan Tulgar, Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza Erdoğan, Niğde Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Durak da programa katılarak aşure ikramında bulundu. Niğde Müftülüğü, programın yapıldığı cami bahçesinde toplanan öğrencilere Kuran-ı Kerim başta olmak üzere bir çok kitap dağıttı.

Haber Yayın Tarihi: 17.11.2013 03:36 Kaynak: CİHANSon Dakika

İran'da tartışma yaratan görüntü! Hastaneler, tütsüyle korunuyor
Arkadaşlarının yanından "Tuvalete gidiyorum" diye ayrılan genç kız, kayalıklardan düşerek öldü Balıkesir'de vatandaşlardan Akşener'e HDP tepkisi