Konak Belediyesi'nin Atık Yağ Toplama Çalışmaları - Son Dakika

Konak Belediyesi'nin Atık Yağ Toplama Çalışmaları

13.01.2012 12:01
Konak Belediyesi'nin Atık Yağ Toplama Çalışmaları, System.String[]

Konak Belediyesi'nin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında atık yağların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla başlattığı kampanyada, hedeflenen miktarın iki katı atık yağ toplandığı belirtildi.

Konak Belediyesi'nin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında atık yağların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla başlattığı kampanyada, hedeflenen miktarın iki katı atık yağ toplandığı belirtildi.

Konak Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, vatandaşların projeyi benimsemelerini sağlamak amacıyla atık yağ toplama kapları öncelikle belediyenin hizmet binalarına, ardından Gültepe, Mehtap ve Toros semt merkezlerinin yanı sıra, Güzelyalı Melahat Yılmayan Öğretmenevi, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Alsancak, Güzelyalı, Halkapınar ve Hatay Zabıta Karakollarına yerleştirildi.

Pazaryerlerinde de yürütülen kampanyalara destek veren vatandaşların da katkılarıyla 10 ay içinde 104 bin kilogram atık yağ toplandığı ve 2012 yılı için hedef büyütüldüğü kaydedildi.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, vatandaşların atık yağları teslim edebilmeleri için her türlü kolaylığı sağladıklarını belirtti.

Muhtarlık ofislerinin de devreye girmesiyle birlikte duyarlı vatandaşların teslim ettiği atık yağ oranının ikiye katlandığını ifade eden Tartan, 2012 yılında miktarın daha da artacağını belirtti.

Kızartmalarda kullanılan yağların lavabolara döküldüğünde çevreye büyük zararlar verdiğini ve içme sularına karıştığına işaret eden Tartan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Evlerde de kadınlar bu yağları toplayarak kendilerine en yakın semt veya zabıta merkezlerine götürüyorlar. Böylece hem çevreye zarar vermemiş, hem de ekonomiye katkı sağlamış oluyorlar. Kampanya tuttu, destek büyük. Önümüzdeki yıl bu rakam evlerden toplanan atık yağlarla birlikte daha da artacaktır. Görüyoruz ki, projenin yaşama geçmesiyle birlikte ilgi her geçen gün büyüyor. Bu da çevre bilincinin artığına dair iyi bir işaret. İşletmecilerin duyarlılığı, bu rakamlara ulaşılmasını sağladı."

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Konak Belediyesi'nin Atık Yağ Toplama Çalışmaları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Macron sayın cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu toplantıya çağrılmadı" iddialarına yanıt: Biz davet ettik ama taziyem var dedi katılmadı Koronavirüse yakalanan Eser Yenenler'den haber var